Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Nabi Avcı Amman’da mahsur kalmasını değerlendirdi

Ürdün’ün başkenti Amman’da dün olumsuz hava koşulları nedeniyle içinde bulunduğu uçağın havaalanında 5,5 saat beklemesi nedeniyle zor anlar yaşayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı,o anları anlattı. Türk Hava Yolları’na ait..

Kategori: Havacılık haberleri

Ürdün’ün başkenti Amman’da dün olumsuz hava koşulları nedeniyle içinde bulunduğu uçağın havaalanında 5,5 saat beklemesi nedeniyle zor anlar yaşayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı,o anları anlattı.

Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağında bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki heyet,ülkemizde de etkili olan kar yağışı nedeniyle Amman’da bulunan sivil havalimanında mahsur kaldıkları o anlarda yaşananlarla ilgili olarak,Türk Hava Yolları personeli ve Ürdünlü yetkililere teşekkür etti.Özellikle 5,5 saat uçak içinde mahsur kalmaları nedeniyle zor bir durum yaşadıklarını ancak deneyimli THY personelleri sayesinde bu durumdan fazla etkilenmediklerinin altını çizen Avcı,uçak içinde insanların psikolojisini iyi yöneten personele övgü yağdırdı.Bir ara uçağın boşaltılıp yolcuların otellere yerleştirilmesi konusunun gündeme geldiğini ancak böylelikle bu kadar yolcunun tekrar İstanbul seferi için biraraya gelebilmesinin sıkıntı yaratabileceği düşüncesi ile uçağın boşaltılmadığını ifade etti.Ayrıca Ürdünlü yetkililerin havalimanı pistinin açılması için son derece yoğun bir şekilde uğraştıklarını kaydetti.

Nabi Avcı yaşanan olaylar sonrası “Amman’da da okulları tatil ettik” espirisi yaptı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri