Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Model Uçak Hakkında Bilgiler

Model uçak,uçabilen araçların ayrıntılara inilerek birebir taklidinin yapılmış şeklidir.Uçucu uçaklar ve pilastik uçaklar olmak üzere ikiye ayırabiliriz.Uçucu uçakların   kişiler tarafından kullanılabilmesi ve imalatını yapabilmesi için gerekli eğitimleri almış olması gerekmektedir.Plastik modeller..

Kategori: Model Uçak
Model uçak,uçabilen araçların ayrıntılara inilerek birebir taklidinin yapılmış şeklidir.Uçucu uçaklar ve pilastik uçaklar olmak üzere ikiye ayırabiliriz.Uçucu uçakların   kişiler tarafından kullanılabilmesi ve imalatını yapabilmesi için gerekli eğitimleri almış olması gerekmektedir.Plastik modeller ise normal hava araçlarının boyutlarının küçültülerek yapılmış şeklidir.Model uçaklar insanlar tarafından hobi olarak değerlendirilmektedir.

Uçucu uçakların yapımında Balsa,ıhlamur,fiberglas ve köpük gibi hafif maddeler kullanılmaktadır.Model uçakların yapımı için ülkemizde Türk hava Kurumu eğitim görevini üstlenmiştir.Kurslar ücretsizdir.Eğitim Başlangıç kursu ve Tekamül kursu olmak üzere iki aşamalı olarak sürdürülmektedir.Öğrenciler ilk olarak ATA ve Pelikan adındaki uçakların yapımında eğitilirler burada başarılı olan kursiyerler Tekamül kursunu alıp eğitimlerinde ilerleyebilirler.bu kursta da başarılı olan kursiyerler rc(radio control) eğitimi alıp daha ileri seviyede model uçakların kullanma donanımına sahip olurlar. Kurslarda başarılı olarak tamamlayan kursiyerler model uçak imalatıı gerçekleştirebilirler.

  Plastik model uçaklar ise bir hava taşıtının maketleştirilme işlemiyle ilgili bir branştır.Burada  kullanılan malzemeler çok önemli olmakla birlikte kalite olarakta üst seviyede olmalıdır.Bunun için firmalar gerekli malzemeleri özenle üretmektedir.Telsiz antenleri, kuyruk numaraları, forslar, isteğe bağlı bomba ve kanat ucu tanklar modelin gerçekliğinin perçinlenmesini sağlar.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri