Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Mısır Hava Yolları’nın kaçırılan yolcu uçağı

Mısır merkezli havayolu şirketi EgyptAir Airlines’a ait yolcu uçağının kaçırılması ile ilgili gerçekler ortaya çıktı. İskenderiye-Kahire seferini yapmak üzere kalkış yapan MS181 sefer sayılı EgyptAir Airlines’a ait yolcu uçağı öğle..

Kategori: Havacılık haberleri

egyptair

Mısır merkezli havayolu şirketi EgyptAir Airlines’a ait yolcu uçağının kaçırılması ile ilgili gerçekler ortaya çıktı.

İskenderiye-Kahire seferini yapmak üzere kalkış yapan MS181 sefer sayılı EgyptAir Airlines’a ait yolcu uçağı öğle saatlerinde uçakta bulunan yolculardan biri üzerine kaçırılmıştı.İskenderiye’den kalkış yapan yolcu uçağının önce İstanbul’a sonra da Güney Kıbrıs’a götürmek isteyen hava korsanı,pilotun yeterli yakıt olmadığı gerekçesi ile Güney Kıbrıs’da bulunan Larnaka Havalimanı’na inme teklifi sonrasında A321 tipi yolcu uçağı 55 yolcu ve 6 mürettebat ile uçak Güney Kıbrıs’a inmişti.Larnaka Havalimanı’nda oluşturulan kriz masasında uçağı kaçıran hava korsanı ile yaklaşık 5 saat yapılan pazarlık yapılarak il önce 55 yolcunun serbest bırakılmasını sağlayan yetkililer son olarak geri kalan 6 mürettebatın uçaktan güvenli alana alınması sağlandı.Uçağın kaptan pilotunun serbest kalma anında uçağın ön camından atlaması da dikkatlerden kaçmadı.Tüm rehineleri serbest bırakan hava korsanı ellerini havaya kaldırmış bir şekilde uçaktan inerek güvenlik güçlerine teslim oldu.

Konu hakkında açıklama yapan yerel yetkililer,hava korsanının isminin Seyfeddin Mustafa olduğunu açıkladı.Uçağı kaçırma nedeninin eski eşi olan Kıbrıslı Marina Parascehos 4 sayfalık mektup ulaştırmak olduğu öğrenildi.

Seyfeddin Mustafa

            Seyfeddin Mustafa

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri