Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Merzifon’da düşen F-16 uçağı

Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalktıktan kısa bir süre sonra Çorum’un Mecitözü ilçesine bağlı Konaklı köyü kırsalı Küçükkale mevkiinde düşen F-16 uçağı ile ilgili son bilgiler. Bugün  saat 10:49’da..

Kategori: Havacılık haberleri

Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalktıktan kısa bir süre sonra Çorum’un Mecitözü ilçesine bağlı Konaklı köyü kırsalı Küçükkale mevkiinde düşen F-16 uçağı ile ilgili son bilgiler.

Bugün  saat 10:49’da Merzifon 5. Ana Jet üs Komutanlığı’ndan kalktıktan sonra saat 12:05’te Merzifon merkezin 36 km güneybatısında bulunan Mecitözü ilçesinde düşen F-16c tipi uçağımız düştü.Uçağın düşme anından kısa bir süre sonra uçağın pilotu kendini fırlatma koltuğu aracılığyla uçak dışına çıkartarak ölümden kıl payı kurtuldu.Paraşüt ile uçağın düştüğü mevkiye yakın bir yere inen pilot hemen hastaneye kaldırılırken,TSK yayınlamış olduğu bilgi mesajı ile pilotun hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

Uçağın enkazına ulaşılırken kaza ile ilgili TSK adli ve idari soruşturma açtı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri