Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Malezya Havayollarının Üzerindeki Kara Bulutlar

1937 yılından bu yana havacılık alanında faliyet gösteren Malezya Havayolları dün den bu güne ilk olarak Malayan Airlines adıyla başlayarak bir çok isim değiştirdi. son olarak 1972 de günümüzde de..

Kategori: Havacılık haberleri

1937 yılından bu yana havacılık alanında faliyet gösteren Malezya Havayolları dün den bu güne ilk olarak Malayan Airlines adıyla başlayarak bir çok isim değiştirdi. son olarak 1972 de günümüzde de bilinen Malzeya Havayolları ismini alarak havacılık sektörünün önde gelen havayolu şirketlerinden biri haline geldi.

Ne Yazık ki 2014 Yılı Malezya Havayolları için pek parlak geçmeyen ve hatta en karanlık yıllarından biri haline geldi. Mart Ayında Kuala Lumpurdan Hareket ederek Pekine Gitmek için havalanan MH 370 sefer sayılı Malezya Havayollarına ait uçak havada nasıl olduğu bilinmeyen bir şekilde kayboldu. 239 yolcusu ile birlikte kaybolan uçaktan hiç bir yolcu sağ kurtulamazken cesetlerine dahi ulaşılamadı.

Bu sır dolu kayboluşa anlam veremeyen yetkililer uçağın pilotunun kişisel eşyalarında yapmış oldukları aramada, Kaptan pilot Zahari Şah’ın smilatöründe silinmiş bilgiler tespit etti. silinen bilgilerde Uçağın Hint Okyanusunun Güneyinde ıssız bir adaya indireceği şeklinde verilerin olduğu görülmesi üzerine Malezya Havayollarının Kayıp Uçakla ilgili Kaptan Pilot Zahari Şah baş şüpeli haline geldi.

2014 Yılında Malezya Havayolları için felaket üzerine felaket getirmeye devam etti. 17 Ağustos günü Amsterdam’dan Kuala Lumpur’a gitmek üzere havalanan MH17 sefer sayılı uçak Rusya İle Ukrayna’nın Savaştığı bölgeden geçtiği esnada vurularak düşürüldü. ve 80 i çocuk 298 yolcusu bulunan uçaktan sağ kurtulan olmadı. Donetsk ayrılıkçıları lideri Aleksander Boroday, ellerinde bulunan uçak kara kutusunu Malezya hükumet temsilcisine teslim etti. Kara kutunun Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) uzmanlarına teslim edileceği ve uzmanların incelemesinin ardından kaza kırım raporunun açıklanacağı söyleniyor.

Yaşanan 2 uçak kazasından önce Malezya Havayolları Asya’nın en iyi havayolu şirketlerinden biri olarak görülüyordu. 2012 yılında yapılan oylamayla en yakın rakipleri Singapur Havayolları, Thai Havayolları ve Cathay Pacific‘i geride bırakarak “Asya’nin en iyi havayolu” ödülünü almıştı.

Etiketler: ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri