Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Kütahyalılar Havaalanına Kavuşuyor

Yapılması yılan hikayesine dönen Zafer Havaalanı’nın yapım ihalesi sonuçlandı.İhaleye tek firma teklif le Antalya Havaalanı’nı da işleten İçtaş Holding kazandı. İçtaş Holding’in işletim süresini 29 yıl 11 ay olarak belirlediği..

Kategori: Havacılık haberleri

Yapılması yılan hikayesine dönen Zafer Havaalanı’nın yapım ihalesi sonuçlandı.İhaleye tek firma teklif le Antalya Havaalanı’nı da işleten İçtaş Holding kazandı.

İçtaş Holding’in işletim süresini 29 yıl 11 ay olarak belirlediği ve yap-işlet modeli üzrerinden ihalenin kabul edildiği belirtildi.Çevre iller olan Afyon,Uşak ve Kütahyalılara hayırlı olsun dileğinde bulunan yetkililer,havaalanının 2012 yılının son aylarına yetiştirileceğini ifade edildi.Zafer Havaalanı’nın Kütahya merkeze 40 kilometre uzaklıkta Altıntaş’a bağlı Alibey ve Kuyucak köyleri arazisine inşaa edileceği,Pusan mevkisinde 10 bin metrekare üst yapı kapalı alanı ikişer yurt içi ve yurt dışı kapısı bulunacak aynı anda 4 uçağın inip kalkabileceği 3 bin 500 metre pist uzunluğu 45 metre pist genişliği 228×120 metre apron genişliğine sahip olacak havalimanı için proje çalışmalarına 2007 yılında başlandı. Havalimanı kurulacak 3 milyon 700 bin metrekare arazinin 2 milyon 700 bin metrekaresi takas yoluyla alındı. 1 milyon metrekare bölümde sahiplerine ulaşılamayan 204 parsel için kamulaştırma çalışmaları tamamlandı ve arazi ihaleye hazır hale getirildi.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri