Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Kulenin görmediğini pilot gördü

Türk Hava Yolları’nın Edinburgh-İstanbul seferini yapan yolcu uçağının inişi sırasında kule ile pilot arasında anlaşmazlık yaşandı. Hafta başında meydana gelen olayda,Türk Hava Yolları’na ait TK-1344 sefer sayılı yolcu uçağı İskoçya’nın..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın Edinburgh-İstanbul seferini yapan yolcu uçağının inişi sırasında kule ile pilot arasında anlaşmazlık yaşandı.

Hafta başında meydana gelen olayda,Türk Hava Yolları’na ait TK-1344 sefer sayılı yolcu uçağı İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da bulunan Edinburgh Havalimanı’ndan  İstanbul  seferini gerçekleştirmek için kalkış yaptı.Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalmaya başladığı esnada uçağın kaptan pilotu uçağı tekrar yükseltti ve inişten vazgeçti.Atatürk Havalimanı hava trafik kontrolörü uçakla iletişim kurarak neden iniş yapmadığını pilota sordu.Kaptan pilot,iniş yapacağı pistte başka bir uçağın olduğunu henüz o uçağın pistten ayrılmadığı,cevabını verdi.

Uçak 20 dakika sonra tekrar iniş için alçalmaya başladı ve sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri