Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Korsan Müzik THY’nin Canını Sıktı

Artık dünyada adından söz ettirir bir havayolu şirketi olan THY’nin başı  yolcularına yolculuk esnasında dinletmiş olduğu şarkılar nedeniyle sıkıntıda .Yolcular için sunulan müzik arşivinde bazı parçaların korsan olması THY ile..

Kategori: Havacılık haberleri

Artık dünyada adından söz ettirir bir havayolu şirketi olan THY’nin başı  yolcularına yolculuk esnasında dinletmiş olduğu şarkılar nedeniyle sıkıntıda .Yolcular için sunulan müzik arşivinde bazı parçaların korsan olması THY ile MÜ-YAP’ı karşı karşıya getirdi.

Türk Hava Yolları’nın yolculuk esnasında dinlemeleri için yolcu koltuklarının arkasına monte ettirdiği LCD monitörlerden yayınlamış olduğu 600 parçalık müzik arşivinde bazı parçaların arka fonunda radyo isimlerinin geçemsi nedeniyle arşivde korsan müziklerin bulunduğunun farkına varılması sonrasında MÜ-YAP harekete geçti.Daha Önceden AtlasJet ve Pegasus Airlines şirketlerinin aynı hatayı yaptıklarını belirten MÜ-YAP Başkanı Bülent Forta,ismi geçen havayolu şirketleri ile mahkemelik olduklarını hatırlattı.Türk Hava Yolları’nın şarkıları yayınlama karşılığında telif ücreti ödediğini ifade eden Forta,ancak arşivde bulunan korsan müzik yayınlama haklarının olmadığı söyledi.

Türk Hava Yolları adına  konu ile ilgili açıklama yapan  Uçak İçi Eğlendirici Medya Şefliği olayın dorularken olduğu belirtilirken, “Daha önce de bununla ilgili geri bildirim almıştık. Bu olaydan sonra inceledik ve farkına vardık. Uçak içi medyada ilk update edeceğimiz bu şarkı olacak”

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

1 Yorum gonderildi. “Korsan Müzik THY’nin Canını Sıktı”

  1. Onur dedi ki:

    guzel yazi olmus tesekkurler

Kapali

Havacılık Haberleri