Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Korkunç uçak kazasının üzerinden tam bir yıl geçti

Ukrayna’nın doğusunda füze ile düşürülen Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağı olayının üzerinden tam bir yıl geçti. 17 temmuz 2014 tarihinde Hollanda’nın Schiphol Havalimanı’ndan Kuala Lumpur Havalimanı’na gitmek üzere 298 yolcu ve mürettabatı..

Kategori: Havacılık haberleri

Ukrayna’nın doğusunda füze ile düşürülen Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağı olayının üzerinden tam bir yıl geçti.

17 temmuz 2014 tarihinde Hollanda’nın Schiphol Havalimanı’ndan Kuala Lumpur Havalimanı’na gitmek üzere 298 yolcu ve mürettabatı ile kalkış yapan ve Ukrayna’nın doğusunda yer alan Donetsk Oblastı bögesinde füze ile vurulan Malezya Havayolları’na ait Boeing 777 tipi yolcu uçağında ölenler anılıyor.193 Hollanda,27 Avustralya,12 Endonezya ve 10 ingiliz yolcunun bulunduğu uçakta bulunanların yakınlarının katıldığı anma törenlerinde hüzünlü anlar yaşandı.Tüm törenlerde bulunanlarda  duygu hüzün ve öfke bir arada yaşanıyor.Yakınlarını kaybetmenin hüznünü yaşayanlar ayrıca bir yıl geçmesine rağmen kazanın nedeni hakkında kesin bir sonuca ulaşılamaması nedeniyle öfkeliler.

Olay sonrası Avrupa medyası olayın nedenini Rus BUK füzelerinin olayda kullanılması nedeniyle rus isyancıları fail olarak ilan ederken Ruslar ise uçağı Ukrayna savaş uçaklarının düşürdüğünü iddia etmişti.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri