Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Kıbrısa Gideken Harç Pulu Almalımıyım

Yurt dışına çıkışlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi yurt dışına çıkarken kimlerden harç pulu istenir sorusunu ve bunun yanında yurt dışı uçuşu olarak en çok gittiğimiz  yavru vatan..

Kategori: Havacılık haberleri

Yurt dışına çıkışlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi yurt dışına çıkarken kimlerden harç pulu istenir sorusunu ve bunun yanında yurt dışı uçuşu olarak en çok gittiğimiz  yavru vatan kıbrıs’a giderken harç pulu almalı mıyım sorusuna cevaplar arayacağız.

Harç Pulu Nedir?

Harç pulunu aaslında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yurt dışına çıkışında devlete ödediği vergi olarak adlandırabiliriz. Pasaportla çıkışlarda ülke dışına nereye giderseniz gidin harç pulu almak zorundasınız.

Harç Pulunu Nereden Alabiliriz?

Tüm dış hat seferi olan havalimanlarında ve sınır kapılarında mutlaka maliyeden bir görevli bulunmaktadır. bu görevliler aracılığı ile yolculuk esnasında Harç Pulunu alabileceğimiz gibi bazı anlaşmalı bankalardan da yolculuktan önce harç pulunu alma imkanınız vardır.

Kimler Harç Pulu Almaz?

Kimlerden Harç Pulu Alınmaz konumuza bakarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

peki acaba yavru vatan kıbrısa giderkende harç pulu almak zorundamıyız? Kıbrısa Harç Pulu Almadan gidebiliyoruz bunun tek şartı pasaport kontrolde kimlikle çıkış yapıyor olmanız. yani kıbrısa çıkarken harç pulu gereklimi sorusuna cevap olarak Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartıyla çıkış yapıyor olmanız tek şart pasaportla çıkış yapmayı tercih ederseniz yine yurt dışı çıkış harç pulu almanız gerekiyor.

 

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri