Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Kıbrıs Havayolları’nı birlikte kurtaralım!

80 milyon euroluk borcu nedeniyle iflasın eşiğine gelen Kıbrıs Havayolları’nı kurtarmak için ilginç bir teklif geldi. Rum kesiminde faaliyetlerini sürdürmekte olan Kıbrıs Hava Yolları(Cyprus Airways)’in 9 Ocak 2015 tarihine kadar..

Kategori: Havacılık haberleri

80 milyon euroluk borcu nedeniyle iflasın eşiğine gelen Kıbrıs Havayolları’nı kurtarmak için ilginç bir teklif geldi.

Rum kesiminde faaliyetlerini sürdürmekte olan Kıbrıs Hava Yolları(Cyprus Airways)’in 9 Ocak 2015 tarihine kadar devlete ödemesi gereken 80 milyon euroyu ödemeyememesi nedeniyle iflas etmesi beklendiği anda KKTC tarafından Rumlara yardım teklifi geldi.Ulaştırma Ve Ekonomi Bakanı Serdar Denktaş tarafından rum tarafına iletilen yardım teklifinde Kıbrıs Hava Yolları’nın yüzde ellisine ortak olabileceklerini seçeneğini sundu.İflastan kurtulması sonrası Ercan’dan kalkan uçakların Türkiye’ye uçması,  Rum tarafında bulunan Larnaka’dan kalkan uçakların ise Avrupa’ya uçarak şirketin mali yönden kazanımlar sağlanabileceğini Rum tarafına iletti.

İki yıldır maddi kriz içinde olan Kıbrıs Hava Yolları,devlet desteği alarak yoluna devam etmiş ancak 1100 çalışanı olan şirkete verilen parayı devletin geri ödemesi konusunda tebligat yapılması sonra şirket arayışlara girmişti.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri