Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Kendi Kullandığı Uçakla Türkiye’ye Geldi

Dünya’nın en zengin kralları sıralamasında ikinci sırada bulunan Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah Waddaulah,kendisinin kullanmış olduğu Boeing 747-400 tipi uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün daveti üzerine Türkiye’ye gelen Hassanal Bolkiah..

Kategori: Havacılık haberleri

Dünya’nın en zengin kralları sıralamasında ikinci sırada bulunan Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah Waddaulah,kendisinin kullanmış olduğu Boeing 747-400 tipi uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün daveti üzerine Türkiye’ye gelen Hassanal Bolkiah Waddaulah’ı havalimanında Avupa Birliği Bakanı ve Başmüzarekeci Egemen Bağış karşıladı.İstanbul mülki amirlerinin de bulunduğu karşılama töreninde kralın askeri Türkçe “Nasılsın Asker” şeklinde selamlaması dikkat çekti.

Hassanal Bolkiah Waddaulah’ın kendi kullanmış olduğu Boeing 747-400 tipi yolcu uçağının havalimanına inişi sırasında kule görevlisinin “Majesteleri Türkiye’ye hoşgeldiniz” şeklinde anons ettiği öğrenilirken prensin kullanmış olduğu uçağın özellikleri de ilgi uyandırdı.İç dekorasyonu için 120 milyon dolar harcanılan uçağın bir çok bölümünün altın kaplama olduğu öğrenildi.Geçtiğimiz yıl kralın kızına hediye etmişti.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri