Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Kabin memuru ingilizce sınav soruları

Yeni yılın gelmesi ile birlikte şirketler de yeni yılda ortaya çıkması muhtemel personel ihtiyaçları için peş peşe iş ilanları yayınlamaktadır.İş ilanlarının en merak edilen ve takip edilen pozisyonu olan kabin..

Kategori: Havacılık haberleri

Yeni yılın gelmesi ile birlikte şirketler de yeni yılda ortaya çıkması muhtemel personel ihtiyaçları için peş peşe iş ilanları yayınlamaktadır.İş ilanlarının en merak edilen ve takip edilen pozisyonu olan kabin memurluğu için gün içinde takipçilerimizden onlarca istek e-postası almaktayız.Bu konuda en iyi bilgi Hocam.com isimli internet sitesinde kübra isimli okurun tecrübesi sizi aydınlatacaktır.İşte Kübra rumuzlu takipçinin yazdıkları;

-Gruplara ayrıldıktan sonra örneğin 2.grup içeri diye söyleniyor ve içeri girin. Nüfus cüzdanınızı hemen oradaki masada oturan bayana verin. kısa bir kayıt işleminden sonra bekleme salonunda bekletecekler sizi sınavı devam edenler çıkana kadar. Boş durmayın ve bu esnada televizyonda dönen DynED hazırlık videosunu izleyin. Bence gayet faydalı bir video. Kısaca bilgisini vereyim 3 tarz soru şekli var
a) klasik çoktan seçmeli(3şıktan birini seçin)
b)kutucuk sürükleme( doğru cevabın kutucuğunu cümledeki yerine sürüklüyoruz)
c) Litening ( kulaklıktan dinleyip doğru şıkkı seçin)

Tabii ki her soru için belli bir zaman var. Altta küçük bir saat sorunun zorluğuna göre hızlı veya yavaş bir şekilde doluyor. Listening kısmında süre içerisinde cevap vermezseniz PLEASE CHOOSE THE COPRRECT ANSWER deyip bir kez daha tekrar ediyor cümleyi ve bunu dedikten sonra 3-5 saniyeniz oluyor. Ben bi ara dalmışım böyle 2 soru gidiyodu az kalsın.

TOPLAM YANLIŞ/BOŞ SAYINIZ 5İ BULDUĞUNDA OTOMATİKMAN SINAV BİTİYOR.BU İLK EN KOLAY 5 SORUDAYSA ONA GÖRE PUANINIZ GİDİYOR SON EN ZOR 5 SORUYSA ONA GÖRE. örnek beginnerin ilk sorusu 0,25 puan götürürken Intermediate’ın en zor sorusu 0,10 diyelim. O yüzden kolay sorularda yanlış yapmadan atlatmaya bakın olayı.

Herkes sınav salonuna girdiğinde paravanlarla ayrılmış bilgisayarlara oturacak.KAĞIT KALEM GÖTÜRMENİZE GEREK YOK! Tüm işlemler bilgisayarda oluyor. Giriş ekranında kullanıcı adı ve şifre kısmında kullanıcı adınız tckimlikno’nuza @thy.com ekleyerek BELİRLENMİŞTİR. Tamam’a basın.(örnek: 1234567890@thy.com) Bu esnada şifreniz yok o yüzden sadece kullanıcı adı gireceksiniz.

Sınava başlamış bulunmkatsınız ama heyecan yapmayın. ilk 8soru sadece sizi sisteme alıştırmak için düzenlenmiş pracitce bölümü ve puanınıza bir katkısı yok. ÖNEMLİ!!! BU NOKTADA KULAKLIĞINIZDAN ALRIGHT. LET’S BEGIN gibi birşey söylemesi lazım adamın
**********SESİ DUYMADIYSANIZ BİLGİSAYARIN VEYA KULAKLIĞIN DEĞİŞTİRİLMESİNİ SÖYLEYİN********.
Zira ordaki tombik hanım bize practice bölümünden sonra yok efenim ben duymadım vay efenim ben görmedim gibi bahanelerle yer değişimi yapamayacağını söyledi.

Bu aşamayı geçtiğinizde karşınıza bir ekran gelecek ve ;
1-PLACEMENT EXAM PRACTICE
2-BEGINNER PLACEMENT EXAM
3-INTERMEDIATE PLACEMENT EXAM

isimleri sadece practice beginner ve intermediate da olabilir bunun gibi 3 seçenek çıkacak. 1. şık olan Practice’i zaten bitirdiniz. Siz benim gbi kendinize güvenip 3.seçenek olan intermediate’a tıklasanız dahi karşınıza BEGINNER TESTİ TAMAMLAMADINIZ. INTERMEDIATE TESTE BAŞLAYABİLMEK İÇİN ÖNCE BEGİNNER TESTİNİ BİTİRMELİSİNİZ uyarısını alacaksınız. O Yüzden direkt Beginner’a tıklayın.

OK.LET’S BEGIN diyecek yine ve klasik bir ilkokul seviyesi ingilizce testi gelecek karşınıza. sorular aynen attımkafaya’nın verdiği gibi çok basit sorular bu bölümde ancak şuna dikkat edin.

SORULARIN BİRÇOĞUNDA ADAM VEYA KADIN KULAKLIKLARDAN BİRŞEYLER SÖYLÜYOR VE SİZİN BUNU ANLAYABİLMİŞ OLMANIZ GEREKİYOR. ÖRNEK OLARAK ADAM “A TRIANGLE IN A CIRCLE” DİYOR ve sizin çıkan şekillerden yuvarlak içindeki üçgeni seçmiş olmanız gerekiyor.( bu sınavda çıkmış sorudur) Veya yine bir örnek vereyim SEVEN HUNDRED AND SEVENTY THOUSAND diyor adam kulaklıktan ve sizin 770.000 ‘i seçmeniz gerekiyor şıklardan.ÖNEMLİ UYARI!! Türk halkı seventeen ve seventy’i duyarken ayırt etmekte zorlanır o yüzden gidip 717.000şıkkını işaretlemeyin, caydırıcıdır.

Bu kısımda yapacaklarınız 0,5 ila 1,5 arasında değerlendirilir benim skorum 1,5+ olarak gözüktü sınav sonunda yani kusursuz.YOU DID EXCELLENT! gibisinden birşey söylüyor ve karşınıza aynı müzik çaların tuşları gibi küçücük pir pencere açılıyor. İLERİ SAR (ok) GERİ SAR(ok) VE STOP(kare) temsil eden butonlardan KARE’YE yani DURDUR’a tıklıyorsunuz. BU SİZİ 3 SEÇENEK OLAN PENCEREYE GERİ DÖNDÜRECEKTİR VE ORDAN INTERMEDIATE SECENEGINI SECEREK 2. KISMA BAŞLAMANIZA OLANAK SAĞLAYACAKTIR.

Kareye tıkladınız ve 3 seçenekli practice beginner ve intermediate menüsünden intermediate’i seçip 2. sınava başladınız. Bu sınav ilkine göre daha zor TENSE, IF CLAUSE ile daha detaylı LISTENING içeren kısmıdır. Örnek olarak WE DIDN’T HEAR THE NEWS UNTIL WE LEFT HIS OFFICE. diyor kulaklıktan ve şıklarda
a)We heard the news when we were in his office.
b)He never heard the news.
c)We heard the news after we left his office
gibi bir soru kalıbı mevcuttur bu bölümde. O yüzden lütfen ingilizcesi çok iyi olmayanlar dinlemelere çok çok dikkat etsin. Faydalı olacağını tahmin etiğim bir tavsiye kadın size kulaklıktan bişeyler söylerken hemen şıklardan takip edin. Çoğu soruda zaten cevap şıkkını kadın birebir söylüyor. anında seçebilirsiniz.

Soru tipleri attımkafaya’nın verdiği gibidir. 2.kısım da bittikten sonra Yine aynı küçük kutucuk çıkacak sınav sonucunuzu gösterecek ve yine kareye tıklamanız gerekecektir.(Alıntıdır)

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri