Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

KABİN MEMURU EĞİTİMİ

Kabin memurluğu eğitimleri belli bir süreç gerektirir.Bu süreç sonucunda kabin memuru adayları görevlerine başlamaktadır. Fiziksel yeterlilik (boy-kilo) aşamasını başarıyla geçen adaylar ingilizce mülakat alınırlar.Bunuda başaran kabin memuru adayları artık uygulamalı..

Kategori: Kabin Memuru

Kabin memurluğu eğitimleri belli bir süreç gerektirir.Bu süreç sonucunda kabin memuru adayları görevlerine başlamaktadır.

Fiziksel yeterlilik (boy-kilo) aşamasını başarıyla geçen adaylar ingilizce mülakat alınırlar.Bunuda başaran kabin memuru adayları artık uygulamalı eğitimlere alınırlar.Öncelikle kabin memuru adaylarına uçak tipleri  öğretilir.Daha sonra acil bir durumda ne yapılması gerektiği öğretilir.İlk yardım dersleri ve yangın çıkması durumunda yapılması gerekenler gösterilir.Daha sonra kabin simülatörlerinde acil durum senaryoları üretilir ve ne yapılması gerektiği öğretilir.

Bu eğitimleri başarıyla geçen kursiyerler,kabin memuru olarak görevlerine başlarlar.Önce bir veye iki defa eğitim uçuşu adı altında uygulamalı eğitime tabi tutulan kabin memuru bu uçuşlardan sonra görevlerine başlarlar.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri