Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Kabin Memuru Dolandırıcılığı

Son zamanlarda gittikçe yayılan bir dolandırıcılık sisteminden bahsetmek istiyoruz. Kabin Memuru Dolandırıcılığı olarak adlandırdığımız bu sistemde özellikle kabin memuru olmayı kendine hedef seçmiş havacılık tutkunlarını, iş başvurusu, mülakat aşaması yada..

Kategori: Kabin Memuru

Son zamanlarda gittikçe yayılan bir dolandırıcılık sisteminden bahsetmek istiyoruz. Kabin Memuru Dolandırıcılığı olarak adlandırdığımız bu sistemde özellikle kabin memuru olmayı kendine hedef seçmiş havacılık tutkunlarını, iş başvurusu, mülakat aşaması yada işle alımda öncelik tanıyoruz gibi bahanelerle dolandırmaya çalışıyorlar.

Bunlardan en yaygın olan ise uzaktan kameralı mülakat yada model resimleri gönderme istekleri gibi nedenlerle özellikle bayan kabin memuru adaylarını taciz etmeye yönelik bu iğrenç nedenler. Bize gelen bir mailde THY Kabin memuru ilanına başvuran M.A daha sonra özellikle sosyal medya hesaplarında kabin memurluğuna başvurduğunu ve başvurudan sonraki aşamaları paylaşım yaparak öğrenmeye çalışıyor. Tacizci M.A nın buradan THY Kabin memurluğu alımlarına başvurduğunu öğrenip M.A yı takip etmeye başlıyor. daha sonra mail hesabını öğrenerek M.A ya THY logolu bir mail atıyor, Mailde Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı İlanına başvurduğunu ve insan kaynakları ekibinin telefonla kendisine ulaşmak istediğini ve ulaşamadığını belirtiyor.

Daha sonra M.A hiç detayları incelemeden gelen maili cevaplıyor ve bütün iletişim adreslerini ve telefon numarasını bu mail ile yolluyor. Tacizci daha sonra whatsapp kanalıyla Kabin Memuru adayına yazmaya başlıyor, oldukça resmi düzgün konuşan tacizci kendini gerçekten THY insan kaynakları görevlisi olduğunu M.A nın inanmasını sağlıyor.

Biraz daha zaman geçtikten sonra kendisine Model Olarak fotoğraflar göndermesini ve hatta kamera açarak işte şuan ki halini görmek istiyorum nasıl bir ortamda yaşıyorsun evdeki düzenli hayatın bizim için önemli şeklinde nedenlerle Kabin Memuru adayını taciz etmeye başlıyor.  Hatta iş ahlaksız tekliflere varıncaya kadar ilerliyor ki karşılığında sözde  Kabin Memuru olacağı garantisini bile veriyor.

Peki Kabin Memuru Adaylarını Dolandırmaya yönelik bu girişimlere karşı neler yapmalıyız? Eğer size bu şekilde bir mail gelirse hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında THY insan kaynaklarını yada Türk Hava Yolları Genel Merkezini bizzat telefonla arayarak yada İstanbul ilinde ikamet ediyorsanız bizzat Genel Merkez  İnsan Kaynakları bölümüne başvurmalı mail ortamında iletişim bilgilerini paylaşma malısınız. Ayrıca sosyal medya hesaplarından bilgiler öğrenmeye çalışırken kesinlikle şuraya başvurdum buraya başvurdum demeyin en azından örneğin Sun Express Hava Yolları Kabin Memuru İlanı varmış başvurmayı düşünüyorum ama neler soruyorlar ne istiyorlar ayrıntıları neler şeklinde cümlelerle araştırma yapmanız daha akılcı olacaktır.

Sun Express Kabin Memuru İlanı 2018

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri