airportturk.net,havaalanı,Uçak bileti,iş ilanları,kabin memurluğu
Reklam alani
Kabin Memuru Boy Kilo Oranı
Kategori: Kabin Memurluğu Eklenme Tarihi: May 10th, 2011 Ekleyen: airportturk

Havayolu şirketleri yayınladıkları ilanlar ile filosunda görevlendireceği kabin memurlarını kendi belirledikleri yöntemlerle seçmektedirler.Mülakat ve sınav etaplarını sorunsuz geçmek kabin memuru olmak için yeterli değildir.Havayolu şirketleri özellikle kabin memuru alımlarında boy kilo oranlarına dikkat eder.İşte Havayolu şirketlerinin ilanları sonucunda ulaştığımız Kabin memurluğu boy kilo oranları;

*Türk Hava Yolları Erkek adaylarda 1,70- 1,90 arası boy ararken Bayan kabin memuru alımlarında standartları 1,60 ile 1,80 arasında belirlemiştir.

*Onur Air Erkek ve Bayanlarda standart olarak bir rakam belirtmese de 1,60 ile 1,80 cm arasında boy istemektedir.Onur Air özellikle Boy-Kilo arasındaki dengeye bakmaktadır.

*Sun Express Havayolları Kabin memuru alımlarında bay-bayan kabin memuru alımlarında boy oranı olarak 1.65 ile 1.80 cm olarak belirlemiştir.

*Pegasus Havayolları Bay-Bayan kabin memuru alımlarında boy standartını 1,60 cm ile 1,70 cm arasında belirlemiştir.

Belirttiğimiz havayolu şirketleri aslında birbirine yakın hatta aynı boy standartı belirlemiştir.Burada önemli olan BoY-Kilo dengesidir.Eğer sizde ideal  boy kilo oranınızı öğrenmek isterseniz aşağıda bulunan tabloyu doldurmak suretiyle ideal boy kilonuzu öğrenebilirsiniz.

**Boy kilo oranı hesaplamalarının Havayolu Şirketlerinin ilanları ile ilgili değildir.Sadece size boy ve kilonuz  arasındaki oran hakkında ön bilgi vermek içindir.

Kapali

Kabin Memurluğu Kategorisindeki Diger Haberler