Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Kabin Memuru Boy Kilo Oranı

Havayolu şirketleri yayınladıkları ilanlar ile filosunda görevlendireceği kabin memurlarını kendi belirledikleri yöntemlerle seçmektedirler.Mülakat ve sınav etaplarını sorunsuz geçmek kabin memuru olmak için yeterli değildir.Havayolu şirketleri özellikle kabin memuru alımlarında boy..

Kategori: Kabin Memuru

Havayolu şirketleri yayınladıkları ilanlar ile filosunda görevlendireceği kabin memurlarını kendi belirledikleri yöntemlerle seçmektedirler.Mülakat ve sınav etaplarını sorunsuz geçmek kabin memuru olmak için yeterli değildir.Havayolu şirketleri özellikle kabin memuru alımlarında boy kilo oranlarına dikkat eder.İşte Havayolu şirketlerinin ilanları sonucunda ulaştığımız Kabin memurluğu boy kilo oranları;

*Türk Hava Yolları Erkek adaylarda 1,70- 1,90 arası boy ararken Bayan kabin memuru alımlarında standartları 1,60 ile 1,80 arasında belirlemiştir.

*Onur Air Erkek ve Bayanlarda standart olarak bir rakam belirtmese de 1,60 ile 1,80 cm arasında boy istemektedir.Onur Air özellikle Boy-Kilo arasındaki dengeye bakmaktadır.

*Sun Express Havayolları Kabin memuru alımlarında bay-bayan kabin memuru alımlarında boy oranı olarak 1.65 ile 1.80 cm olarak belirlemiştir.

*Pegasus Havayolları Bay-Bayan kabin memuru alımlarında boy standartını 1,60 cm ile 1,70 cm arasında belirlemiştir.

Belirttiğimiz havayolu şirketleri aslında birbirine yakın hatta aynı boy standartı belirlemiştir.Burada önemli olan BoY-Kilo dengesidir.Eğer sizde ideal  boy kilo oranınızı öğrenmek isterseniz aşağıda bulunan tabloyu doldurmak suretiyle ideal boy kilonuzu öğrenebilirsiniz.

**Boy kilo oranı hesaplamalarının Havayolu Şirketlerinin ilanları ile ilgili değildir.Sadece size boy ve kilonuz  arasındaki oran hakkında ön bilgi vermek içindir.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri