Airport FORUM
|
Üye Ol
|
İletişim
airportturk.net,havaalanı,Uçak bileti,iş ilanları,kabin memurluğu
Kabin Memuru Boy Kilo Oranı
Kategori: Kabin Memurluğu Eklenme Tarihi: May 10th, 2011 Ekleyen: airportturk
Kabin Memuru Boy Kilo Oranı
    46815

Havayolu şirketleri yayınladıkları ilanlar ile filosunda görevlendireceği kabin memurlarını kendi belirledikleri yöntemlerle seçmektedirler.Mülakat ve sınav etaplarını sorunsuz geçme k kabin memuru olmak için yeterli değildir.Havayolu şirketleri özellikle kabin memuru alımlarında boy kilo oranlarına dikkat eder.İşte Havayolu şirketlerinin ilanları sonucunda ulaştığımız Kabin memurluğu boy kilo oranları;

*Türk Hava Yolları Erkek adaylarda 1,70- 1,90 arası boy ararken Bayan kabin memuru alımlarında standartları 1,60 ile 1,80 arasında belirlemiştir.

*Onur Air Erkek ve Bayanlarda standart olarak bir rakam belirtmese de 1,60 ile 1,80 cm arasında boy istemektedir.Onur Air özellikle Boy-Kilo arasındaki dengeye bakmaktadır.

*Sun Express Havayolları Kabin memuru alımlarında bay-bayan kabin memuru alımlarında boy oranı olarak 1.65 ile 1.80 cm olarak belirlemiştir.

*Pegasus Havayolları Bay-Bayan kabin memuru alımlarında boy standartını 1,60 cm ile 1,70 cm arasında belirlemiştir.

Belirttiğimiz havayolu şirketleri aslında birbirine yakın hatta aynı boy standartı belirlemiştir.Burada önemli olan BoY-Kilo dengesidir.Eğer sizde ideal  boy kilo oranınızı öğrenmek isterseniz aşağıda bulunan tabloyu doldurmak suretiyle ideal boy kilonuzu öğrenebilirsiniz.

**Boy kilo oranı hesaplamalarının Havayolu Şirketlerinin ilanları ile ilgili değildir.Sadece size boy ve kilonuz  arasındaki oran hakkında ön bilgi vermek içindir.sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
Şirket Haberleri