Son Dakika Havacılık Haberleri
thy pilot

THY; Türk Kaptan Pilot ve II. Pilot ilanı yayınladı

Türk Hava Yolları pilot alımı yapacağını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu. Başvuru Şartları; Farklı...
22/05/16 - 10:22 Yorum sayisi 0(0)
onurair

Onur Air deneyimli kabin memuru arıyor

Onur Air yayınlamış olduğu ilan ile Antalya merkezli uçuşlarda görevlendireceği deneyimli kabin memurları aradığını duyurdu....
11/05/16 - 9:58 Yorum sayisi 0(0)
onurair kabin ekibi

Çince bilen kabin memuru aranıyor

Onur Air Hava Yolları yayınlamış olduğu ilan ile “Çince bilen Kabin Memuru” aradığını duyurdu. Başvuru...
21/03/16 - 11:52 Yorum sayisi 0(0)

Kabin Memuru Boy Kilo Oranı

Kategori: Kabin MemuruEklenme Tarihi: May 10th, 2011Ekleyen:

Havayolu şirketleri yayınladıkları ilanlar ile filosunda görevlendireceği kabin memurlarını kendi belirledikleri yöntemlerle seçmektedirler.Mülakat ve sınav etaplarını sorunsuz geçmek kabin memuru olmak için yeterli değildir.Havayolu şirketleri özellikle kabin memuru alımlarında boy kilo oranlarına dikkat eder.İşte Havayolu şirketlerinin ilanları sonucunda ulaştığımız Kabin memurluğu boy kilo oranları;

*Türk Hava Yolları Erkek adaylarda 1,70- 1,90 arası boy ararken Bayan kabin memuru alımlarında standartları 1,60 ile 1,80 arasında belirlemiştir.

*Onur Air Erkek ve Bayanlarda standart olarak bir rakam belirtmese de 1,60 ile 1,80 cm arasında boy istemektedir.Onur Air özellikle Boy-Kilo arasındaki dengeye bakmaktadır.

*Sun Express Havayolları Kabin memuru alımlarında bay-bayan kabin memuru alımlarında boy oranı olarak 1.65 ile 1.80 cm olarak belirlemiştir.

*Pegasus Havayolları Bay-Bayan kabin memuru alımlarında boy standartını 1,60 cm ile 1,70 cm arasında belirlemiştir.

Belirttiğimiz havayolu şirketleri aslında birbirine yakın hatta aynı boy standartı belirlemiştir.Burada önemli olan BoY-Kilo dengesidir.Eğer sizde ideal  boy kilo oranınızı öğrenmek isterseniz aşağıda bulunan tabloyu doldurmak suretiyle ideal boy kilonuzu öğrenebilirsiniz.

**Boy kilo oranı hesaplamalarının Havayolu Şirketlerinin ilanları ile ilgili değildir.Sadece size boy ve kilonuz  arasındaki oran hakkında ön bilgi vermek içindir.

Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Ana Sayfa