Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

İzmir’de Askeri Uçak Düştü

İzmir’de askeri uçak düştü.İzmir’e bağlı Foça ilçesinde Aslanburnu mevkisinde denize düşen uçakta yüzbaşı pilot ile pakistanlı bir pilot adayı bulunuyordu. Çiğli 2. Ana  Üs Komutanlığı’dan kalkan T 37 tipi askeri..

Kategori: Havacılık haberleri

İzmir’de askeri uçak düştü.İzmir’e bağlı Foça ilçesinde Aslanburnu mevkisinde denize düşen uçakta yüzbaşı pilot ile pakistanlı bir pilot adayı bulunuyordu.

Çiğli 2. Ana  Üs Komutanlığı’dan kalkan T 37 tipi askeri eğitim uçağı saat 16.45 sıralarında İzmir’in Foça ilçesi Yenifoça beldesi arasındaki Aslanburnu mevkisinde henüz belirlenemeyen sebepten Ege sularına çakıldı.Kaza hakkında Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden bilgi yayınladı.Açıklamada “Aliağa Körfezi açıklarında eğitim uçuşu yapmakta olan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait bir adet T-37C uçağından 16:05’ten itibaren haber alınamamaktadır.Haber alınamayan uçakta bulunan iki uçucu personel ile ilgili arama-kurtarma çalışmaları bir adet CN-235 uçağı, bir adet Cougar helikopteri, üç adet sahil güvenlik botu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı kurtarma gemisi ve mayın avlama gemileri ile havadan ve denizden yoğun olarak devam etmektedir.Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri