Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

İstihdam Garantili Uçak Teknisyenliği Kursu

Nevşehir’de bulunan Kapadokya Meslek Yüksek okulu,Nevşehir İŞKUR ve THY Teknik A.Ş gibi kurumların ortak bir mesele üzerine yaptıkları çalışmalar neticesinde gençleri iş sahibi yapmaya yönelik adımlar atılmaya başlandı.Bu üç kurumun..

Kategori: Havacılık haberleri

Nevşehir’de bulunan Kapadokya Meslek Yüksek okulu,Nevşehir İŞKUR ve THY Teknik A.Ş gibi kurumların ortak bir mesele üzerine yaptıkları çalışmalar neticesinde gençleri iş sahibi yapmaya yönelik adımlar atılmaya başlandı.Bu üç kurumun ortak çalışmaları ile “İstihdam Garantili Uçak Teknisyenliği Kursu” açılmasına karar verildi.21 Şubat 2011 tarihine kadar başvuruda bulunacak adaylara Türk Hava Yolları Teknik bünyesinde iş imkanı verileceği,ifade edildi.6 ay sürmesi planlanan kurs ile adaylara uçak bakım teknisyenliği sertifikası verilecek.Eğitimin teorik kısmı Kapadokya da uygulamalı bölümü ise İstanbul Atatürk Havalimanı THY Teknik hangarında yapılması öngörülüyor.Yazılı ve sözlü sınavlar neticesinde programa başlamaya hak kazanan adaylar, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak ve sosyal güvenlik kapsamında bulunacaklardır.

Başvuru Şartları:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak (İŞKUR web sitesinden kayıt yaptırılır)
  • Sivil Havacılık Yüksekokulları ve Anadolu Teknik Liselerinin Uçak Bakım/Gövde Motor ve Uçak Elektrik/Elektroniği bölümleri ile Meslek Yüksekokullarının veya Teknik Eğitim Fakültelerinin; Makine/Motor, Elektrik/Elektronik, Mekatronik, Otomotiv, Metal İşleri, Talaşlı Üretim, Uçak Teknolojisi programlarından mezun olmak,
  • İşe kabul edilmesi halinde vardiyalı çalışabilecek durumda olmak,
  • Sabıka kaydı bulunmamak,
  • Başvuru sırasında 15 yaşından küçük olmamak, 30 yaşından büyük olmamak,
  • Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (Renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, duyma bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

Başvuru Şekli: Kursiyer adayı olabilmek için İŞKUR web sitesinden kayıtlı işsiz işlemlerini tamamlamak ve yine açılan kursa internet üzerinden başvurmak gerekmektedir.Sınava başvuru işlemlerini tamamlamak için üzerinde bir iletişim numarası yazılı halde nüfus cüzdanı fotokopisi ve diploma belgesini Kapadokya Meslek Yüksekokulunun 0.384.3535125 numaralı telefonuna fakslamanız gerekmektedir.

Sınav Yeri – Tarihi:Yazılı sınav 22.02.2011 tarihinde Üniversite Meydanı No: 1 Mustafapaşa Ürgüp NEVŞEHİR adresinde, Kapadokya Meslek Yüksekokulu Merkez yerleşkesinde yapılacaktır. Mülakatlar 23 – 24 – 25 – 26 – 27 – 28 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Kurs Takvimi:Sınav ve mülakatlar sonucunda sınavı geçmeye hak kazanan ilk 180 kursiyer beş farklı gruba ayrılacaklardır. Bu gruplar 20’şer kişilik iki sınıf halinde ilki 03 Mart 2011 tarihinde olmak üzere eğitime başlatılacaklardır.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri