Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

İşte THY’nin sıtmaya karşı aldığı önlem

Türk Hava Yolları,kabin amiri Selda Durmaz’ın ölümü ve iki kabin memurlarında sıtma hastalığının ortaya çıkması sonrasında önlemlerini arttırdı. Geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Selda Durmaz sonrasında iki kabin memurunun daha  sıtma virüsü  nedeniyle..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları,kabin amiri Selda Durmaz’ın ölümü ve iki kabin memurlarında sıtma hastalığının ortaya çıkması sonrasında önlemlerini arttırdı.

Geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Selda Durmaz sonrasında iki kabin memurunun daha  sıtma virüsü  nedeniyle hastanelerde tedavi altına alınması sonrası,Türk Hava Yolları sağlık heyeti alınabilecek önlemler hakkında çalışmalar yapmaya başlamıştı.Alınabilecek önlemler arasında aşının daha önceden de kullanıldığının altını çizen THY sağlık heyeti ,Afrika kıtasına yapılacak olan uçuşlarda personelin konaklamaması yönünde görüş bildirdi.Bunun üzerine THY uçuş kordinasyon merkezi kabin ekibinin konaklama yapmadan uçuşu tamamlamalarını sağlayacak şekilde uçuş planlaması yapmaya başladı.Bu durum bütün kabin memurlarına yollanan smsler ile duyurulurken,böylece sıtma hastalığından personelinin etkilenmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Türk Hava Yolları alınan karar sonrasında temmuz ayı içerisinde düzenleyecek olduğu Addis Ababa ve Abuja seferlerinde mürettebat günü birlik olarak görev yapacak.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri