Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

ATLASJET UÇAK KAZASINDA HESALAŞMA GÜNÜ

30 Kasım 2007 yılında Atlasjet’e ait olan Isparta’da düşen ve  57 kişiye mezar olan uçak kazası ile ilgili duruşmaya başlandı.Duruşmaya katılan uçağın kaptan pilot Faruk ÇAĞIMLI duruşmada isyan etti ve..

Kategori: Havacılık haberleri

30 Kasım 2007 yılında Atlasjet’e ait olan Isparta’da düşen ve  57 kişiye mezar olan uçak kazası ile ilgili duruşmaya başlandı.Duruşmaya katılan uçağın kaptan pilot Faruk ÇAĞIMLI duruşmada isyan etti ve bütün şuçun kendisine atıldığını ifade eden Çağımlı “günah keçisi ilan edildim” dedi.

Mahkemede ayrıca World Focus Hava Yolları’nda üst düzey ve teknik personel olarak görevli 10 kişi daha yargılanıyor.Davada 12 avukat 41 müşteki yer alıyor.Davada World Focus Hava Yolları Genel Müdürü Aydın Kızıltan, Eğitim Müdürü Faruk Çağımnı, Teknik Başkan İsmail Taşdelen, pilot ve teknik personelden Yavuz Yaşar, Sinan Sevinç, Fikri Zafer Dinçer, Şahin Tufan, Reşat Atalay, Fevzi Yavuz ve Necati Küçük “taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme” suçundan cezalandırılmaları talep ediliyor.

Davanın dün yapılan ilk duruşmasında Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, iddianamede Eğitim Müdürü olarak adı geçen ancak müdür olmadığını, kaptan pilot olduğunu söyleyen Faruk Çağımnı’ya kazayla ilgili farklı sorular da yöneltti. Mahkeme Başkanı, Çağımnı’ya “Uçağın yere yaklaştığını gösteren ve arızalı olduğu saptanan cihaz çalışsaydı bu uçak düşer miydi?” diye sordu. ILS adı verilen cihazla ilgili olarak Çağımnı, “Böyle düşmezdi. Yüzlerce bin dolarlık bir cihazdan bahsediyoruz. Bu cihaz 2 dakika önce kaptanı uyarır. ‘Dikkat önünde dağ var’ diye alarm verir. Ve bu uçak o 2 dakikalık zaman diliminde 9 bin fit yükselebilirdi. 9 bin saatten fazla uçuş tecrübesi olan bir pilot bu uyarıyı mutlaka dikkate alır. Uçağın kaptan pilotu da böyle bir tecrübede pilottu” diye konuştu. Günah keçisi ilan edildiğini söyleyen Çağımnı “Benim bu davada herhangi bir sorumluluğum yoktur” dedi. 

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri