Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

İRAN DA 10 GÜN ARAYLA İKİNCİ UÇAK KAZASI 16 ÖLÜ

İran’ın Meşhed kentinde içinde 153 yolcunun bulunduğu Aria Havayollarına ait Rus yapımı İlyus tipi yolcu uçağı inişe geçtiği sırada pistten çıkarak bir duvara çarptı.Kazada 16 ölü 20 yaralı bulunuyor. Meşhed..

Kategori: Havacılık haberleri

İran’ın Meşhed kentinde içinde 153 yolcunun bulunduğu Aria Havayollarına ait Rus yapımı İlyus tipi yolcu uçağı inişe geçtiği sırada pistten çıkarak bir duvara çarptı.Kazada 16 ölü 20 yaralı bulunuyor.

Meşhed Valisi yaptığı açıklamada uçağın inişe geçtiği sırada tekerleklerinin alev aldığını pistten dışarı çıkarak duvara çarptığını söyledi.

Ancak daha sonradan İran Sivil havacılık Kurumu Başkanı Muhammed Ali İlkhani yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirdi.İlkhani,uçağın iniş hızının max. 260 km olması gerekirken uçağın piste 320 km hızıyla giriş yaptığını ve uçağın bu şekilde piste sağlıklı iniş gerçekleştiremediğini söyledi.Ayrıca İlkhani,Aria havayollarının lisansının geri alındığını ifade etti.

Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri