Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

İlk Yerli Savaş Uçağının startı verildi

Milli Savunma Bakanı Vecdi GÖNÜL,Türkiye’de ilk defa yerli bir savaş uçağının yapılması için talimat verildiğini belirterek F4 tipi savaş uçaklarının artık ihtiyacı karşılayamadığı,F16 ve F35 tipi savaş uçaklarıyla beraber görev..

Kategori: Havacılık haberleri

Milli Savunma Bakanı Vecdi GÖNÜL,Türkiye’de ilk defa yerli bir savaş uçağının yapılması için talimat verildiğini belirterek F4 tipi savaş uçaklarının artık ihtiyacı karşılayamadığı,F16 ve F35 tipi savaş uçaklarıyla beraber görev yapacak bir yerli savaş uçağının yapılması için proje talimatı verildiğini  kamuoyuna açıkladı.

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Milli Savunma Bakanı,muharebe uçağının yapılmasına başlanacağı ve F35 tipi savaş uçaklarının muhtemelen dışarıda ürettiğimiz son muharebe uçağı olacağını ifade etti.

Yeni yapılacak savaş uçağının yapımı aşamasında diğer ülkelerden de faydalabileceklerinin altını çizen Gönül,yakın zamanda proje ile ilgili daha geniş bilgi verileceğini söyledi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

1 Yorum gonderildi. “İlk Yerli Savaş Uçağının startı verildi”

  1. dilaver kantık dedi ki:

    karar müthis ama çok geç kalmış bir karar neyse biz bundan sonraki zamanı 25 yıl arayı telefi edecek şekilde çalışmalara değer verirp arayı kapatmaya bakalım şimdiye kadar alınan en iyi karar zararın neresinden dönersek kardır . bu projede kesinlikle a dan z ye sivil personelden oluşmalı askeri kökenli kimse olmamalı düşünceler hür idare ile alımalı gelecek ufuklar aydın olmalıdır. düşüncesi hür aydın ufuklar göründü ne mutlu böyle aydın ve hür düşünen bu insanlara bu kararı alanlar tebrik ediyorum yolları ve düşünceleri açık olsun der başarıların devamını dilerim.

Kapali

Havacılık Haberleri