Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

İkinci Kara Kutuda Bulundu

Haziran 2009 tarihinde Atlantik okyanusuna düşen ve o tarihten beri aranmakta olan Air France uçağına geçtiğimiz ay içerisinde ulaşılmış,enkaz kurtarma çalışmaları başlatılmıştı.Herkesin merakla beklediği karakutular yapılan çalışmalar sonucunda bulundu. Karakutuların..

Kategori: Havacılık haberleri

Haziran 2009 tarihinde Atlantik okyanusuna düşen ve o tarihten beri aranmakta olan Air France uçağına geçtiğimiz ay içerisinde ulaşılmış,enkaz kurtarma çalışmaları başlatılmıştı.Herkesin merakla beklediği karakutular yapılan çalışmalar sonucunda bulundu.

Karakutuların bulunması ile birlikte kaza nedenini saptanabileceğini ifade eden yetkiler karakutu çözme çalışmalarının başladığını ifade etti.Okyanusun 3 900 metre dibinde bulunan karakutu verilerin okunabilmesine çalışılıyor.Dün bulunan birinci karakutunun pilot güzergah ve radar kayıtlarını içerdiğini söyleyen araştırma yetkilileri bulunan bu son kutu ile birlikte pilot ile kule arasında son konuşmalar ve piotun acil sinyali sonrasında nasıl bir karar verdiklerinin bilgisine ulaşılmasına çalışılıyor.

Yetkililer kesin açıklamanın bu ay içerisinde yapılacağını belirtti.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri