Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Evine Hoşgeldin “Dolmabahçe”

Türk Hava Yolları’nın Boeing firmasından satın aldığı Boieng 777-300Er tipi yolcu uçağı Atattürk Havalimanına geldi. Kesintisiz 11 saat 25 Dakika uçarak ABD üretim meerkesi Seattle’den İstanbul’a gelen Domabahçe ismi verilen..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın Boeing firmasından satın aldığı Boieng 777-300Er tipi yolcu uçağı Atattürk Havalimanına geldi.

Kesintisiz 11 saat 25 Dakika uçarak ABD üretim meerkesi Seattle’den İstanbul’a gelen Domabahçe ismi verilen uçak havacılık sektöründe geleneksel karşılama töreni olan su köprüsü eşliğinde yeni evine geldi.Karşılama töreninde konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi TOPÇU “Boeing’ten ilk defa Seattle’dan teslim aldığımız uçağı İstanbul’a indirdik. Bu bile başlı başına bir olay. Şu anda tek katlıda dünyanın en büyük uçağı olan 777-300ER uçağı Türkiye’de. Türk sivil havacılığına, şirketimize, ülkemize inşallah hayırlar getirir ve fayda sağlar. Ülkemizin bir değeri olarak uçurmaya devam edeceğiz” dedi.

Uçağın gelişi sırasında ilgi çeken bir başka nokta ise kaptan pilotlarından birinin kadın pilot olmasıydı.Kaptan pilot Feriha Işık uçağı İstanbula’a getiren pilot ünvanını da almış oldu.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri