Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Evine Hoşgeldin “Dolmabahçe”

Türk Hava Yolları’nın Boeing firmasından satın aldığı Boieng 777-300Er tipi yolcu uçağı Atattürk Havalimanına geldi. Kesintisiz 11 saat 25 Dakika uçarak ABD üretim meerkesi Seattle’den İstanbul’a gelen Domabahçe ismi verilen..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın Boeing firmasından satın aldığı Boieng 777-300Er tipi yolcu uçağı Atattürk Havalimanına geldi.

Kesintisiz 11 saat 25 Dakika uçarak ABD üretim meerkesi Seattle’den İstanbul’a gelen Domabahçe ismi verilen uçak havacılık sektöründe geleneksel karşılama töreni olan su köprüsü eşliğinde yeni evine geldi.Karşılama töreninde konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi TOPÇU “Boeing’ten ilk defa Seattle’dan teslim aldığımız uçağı İstanbul’a indirdik. Bu bile başlı başına bir olay. Şu anda tek katlıda dünyanın en büyük uçağı olan 777-300ER uçağı Türkiye’de. Türk sivil havacılığına, şirketimize, ülkemize inşallah hayırlar getirir ve fayda sağlar. Ülkemizin bir değeri olarak uçurmaya devam edeceğiz” dedi.

Uçağın gelişi sırasında ilgi çeken bir başka nokta ise kaptan pilotlarından birinin kadın pilot olmasıydı.Kaptan pilot Feriha Işık uçağı İstanbula’a getiren pilot ünvanını da almış oldu.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri