Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Havayolu Şirketlerinin Fazla Bagaj Hakkı

Havayolu ile yolculuk yapacakların kafalarına takılan belkide ilk sıradaki sorulardan biri Fazla Bagaj Hakkım Ne Kadar? sorusu. Yolcuların uçuş öncesi bagajlar hakkında  fazla bagaj ücreti nekadar? ve  Fazla bagaj ile avantajlı..

Kategori: Havacılık haberleri

Havayolu ile yolculuk yapacakların kafalarına takılan belkide ilk sıradaki sorulardan biri Fazla Bagaj Hakkım Ne Kadar? sorusu. Yolcuların uçuş öncesi bagajlar hakkında  fazla bagaj ücreti nekadar? ve  Fazla bagaj ile avantajlı uçma yöntemleri nelerdir? şeklinde soruları kafalarını yormakta. Şimdi dilimizin döndüğünce sizlere açıklamaya çalışacağız.

Fazla Bagaj Hakkım Ne Kadar?

Hava yolu taşımacılığının hızla arttığı günümüzde hava yolu şirketlerinin rekabeti de paralel olarak artmakta. Yolculara avantajlı uçuş hizmeti vermek isteyen hava yolu şirketleri kimi zaman belli noktalara yolcuların yanında alabilecekleri bagaj haklarını arttırmakta. Yolcuların bu noktada hangi havayolu ile yolculuk yapacaklar ise telefonla yada bilet satış ofislerinden hangi ülkeye seyehat edeceklerini belirterek bagaj haklarını sormaları ve ona göre yanlarında bagaj getirmeleri gerekmekte.

Chek in işlemleri sırasında fazla bagajım çıkarsa ne yapmalıyım?

Bagaj hakları konusunda hazırlıksız yakalanıp chek in işlemleri sırasında fazla bagajı olan yolcular fazla kilolarının ücretini ayrı olarak ödeyerek yanlarında götüre bilmektedirler. Ancak kimi zaman fazla bagaj ücreti bilet fiyatını geçebileceğini de unutmamakta fayda var. birkaç kilo fazla bagajınızın çıkması durumunda ise fazla kilolarınızı küçük bir valize alıp kabine götürebileceğinizi de unutmayın.

Fazla Bagaj İle Avantajlı Uçma Yöntemleri

Fazla bagajınız tespit edildi peki şimdi ne yapmalıyım. Öncelikle küçük görünen ancak içine fazla eşya alabilecek bir el bagajı hazırlayın. doldurabildiğiniz kadar doldurun 🙁 Çok fazla aşırıya kaçmayacak şekilde) , daha sonra etkileyici bir konuşma ve düzgün ifade sayesinde birkaç kilonun görevli personelce görmezden gelinebileceği. bu şakilde yaptığınızda emin olun 10 kilo kadar karınız olabilir.

 

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri