Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Havayolu Şirketleri Telefon Numaralarının Bilinmeyen Yönü

Havayolu şirketlerinin telefon numaraları lazım olduğu anda bulamaz ve  ne yapacağınızı bilemezsiniz.Çoğunlukla bir arkadaşınızı arar ona numarayı bilip bilmediğini sorarsınız.Çoğunlukla aradığınız arkadaşınız da havayolu şirketlerinin telefon numarasını bilemez. ikinci seçeneğiniz..

Kategori: manşet haberler

Havayolu şirketlerinin telefon numaraları lazım olduğu anda bulamaz ve  ne yapacağınızı bilemezsiniz.Çoğunlukla bir arkadaşınızı arar ona numarayı bilip bilmediğini sorarsınız.Çoğunlukla aradığınız arkadaşınız da havayolu şirketlerinin telefon numarasını bilemez. ikinci seçeneğiniz olarak da en yakın internet bağlantısı olan bir yere gidip internet yardımıyla havayolu firmalarının çağrı merkezi numaralarına ulaşırsınız.İstediğiniz numrayı bulmuş olursunuz ancak bu numaraya ulaşana kadar geçen süre size epey zaman kaybettirir.

Havayolu şirketleri belki bu halinizi düşünmüz olacak ki bütün havayolu şirketleri olmasa da büyük bir çoğunluğu telefon numaralarını akıllarda kalacak bir rakam gurubu belirlemek suretiyle telefon numralarını seçerler.Bu rakam gurupları genelde  çift haneli aynı rakam gurupları yada ardışık rakam guruplarından meydana gelir.Ancak bu rakam guruplarını da akılda tutmak pek kolay değildir.Onun için havayolu şirketleri çağrı merkezi numaralarını isimleriyle uyumlu harf guruplarından seçerler.

Belki bu son söylediklerimizle kafanız karışmış olabilir.Daha iyi anlamak için hemen hemen herkeste bulunan cep telefonumuzu elinize alın ve tuş takımları yardımıyla havayolu firmalarının telefon numralarını kolayca akılda tutma yöntemini uygulayın.

Ülkemizde bu yöntemle çağrı merkezi numaralarını belirleyen havayolu şirketleri;Türk Hava Yolları,Onur Air,Kıbrıs Türk Hava Yolları,AnadoluJet,BoraJet Havayollarıdır.

  • Türk Hava Yolları’nın kısaltılmış hali olan THY yi çağrı merkezi kodundan sonra mesaj yazar gibi yazarsak ortaya 444 0 849 çıkıyor.Yani 444 0 THY
  • Onur Air Hava Yollarının kök adı olan ONUR u aynı yöntemle 444 yazarsak ortaya Onur Air Havayollarının çağrı merkezi numarası 444 6 687 yani 444 O NUR
  • AnadoluJet Havayolları’nın telefon numarasını ise 444 A JET olarak yazabilirsiniz.Yani 444 2 538
  • BoraJet Hava Yolları’nın çağrı merkezi numarası BORA kelimesiyle ortaya çıkıyor.444 B ORA yani 444 2 672
  • Kıbrıs Türk Hava Yolları çağrı merkezi numarası kısaltılmış hali ile 444 K THY olarak karşımıza çıkar.444 5 849

Artık uçak bileti lazım olduğu zaman yukarıdaki havayolu şirketlerinin çağrı merkezlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri