Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

HAVAYOLU FİRMASINDA PİLOT OLMAK

Bir havayolu firmasında çalışmak sivil havacılıkla uğraşan bir kişi için en üst seviye olarak kabul edilmektedir.Bunun içinde pilot olan veya olmak isteyen kişiler bu yol uğruna çok emek harcamaları gerekmektedir...

Kategori: Pilot Olmak İstermisiniz

Bir havayolu firmasında çalışmak sivil havacılıkla uğraşan bir kişi için en üst seviye olarak kabul edilmektedir.Bunun içinde pilot olan veya olmak isteyen kişiler bu yol uğruna çok emek harcamaları gerekmektedir.

Havayollarında bulunan devasa uçakları uçurmak için sadece istemek yeterli değildir.Şimdiki havayolu şirketlerindeki uçaklar son teknoloji donanınımıyla yapılmıştır.Bunun için öncelikle bilgisayar dilinden iyi anlamak gerekir.Bunun için bir pilotun öncelikle teknolojik gelişmelerden geri kalmaması gerekir.

Havayolu şirketleri kendi filosunda pilot çalıştırmak için farklı şartlar belirlemektedir.Ancak bütün şirketlerde geçerli olan kural filoda çalışacak bir pilotun ticari pilot lisansına sahip olması gerekmektedir.Burada filoya katılan pilotlar öncelikle yardımcı pilot olarak başlar  ve tecrübe kazandıkça kaptan pilotluğa kadar yükselirler.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri