Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Havalimanına Girişler Artık Daha Zahmetsiz

Ülkelerin her zaman en sıkı korunan noktalarından olan havalimanları konusunda esneklik geliyor.Artık havalimanına girişlerde x-ray cihazı kaldırılırken pasaport konusunda da parmak izi dönemine geçiliyor. TAV Ceo’su Sadri Şener tarafından kamuoyuna..

Kategori: Havacılık haberleri

Ülkelerin her zaman en sıkı korunan noktalarından olan havalimanları konusunda esneklik geliyor.Artık havalimanına girişlerde x-ray cihazı kaldırılırken pasaport konusunda da parmak izi dönemine geçiliyor.

TAV Ceo’su Sadri Şener tarafından kamuoyuna açıklanan yeni güvenlik uygulamalarında özellikle havalimalarına yakınlarını karşılamaya gelen ve uçağa yetişmek için hızlı hareket etmek zorunda olan yolcuların şikayet ettiği konuların başında gelen x-ray cihazları konusunda yeni uygulama ile sadece uçağa binecek olan yolcular tek x-ray cihazından kontrol edilecekler.Böylece havalimanına yolcu karşılamaya gelen yolcu yakınları x-ray cihazından geçmeyecek.Ayrıca pasaport kontrollerinde de Türk vatandaşlar için yeni uygulama ile birlikte sahteciliğin ve işlem hızının arttırılmasına yönelik olarak pasaport kontuarlarından parmak izi okutma sistemine geçilecek.

Bu uygulamalar ilk olarak Ankara ve İzmir de başlayacak.Başarılı olması durumunda İstanbul’da uygulanmaya başlanacak.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri