Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Havalimanı Uçuşa Kapatıldı

Geçtiğimiz yıllarda Avrupayı saran volkanik kül bulutları Avrupa hava sahasının büyük bir bölümünün kapatılmasına neden olmuştu. Ülkemizde de etkisini gördüğümüz volkanik kül bulutları özellikle Karadeniz bölgesini yoğunlukla etkisi altına alarak..

Kategori: Havacılık haberleri

Geçtiğimiz yıllarda Avrupayı saran volkanik kül bulutları Avrupa hava sahasının büyük bir bölümünün kapatılmasına neden olmuştu. Ülkemizde de etkisini gördüğümüz volkanik kül bulutları özellikle Karadeniz bölgesini yoğunlukla etkisi altına alarak seferlerde gecikmeye neden olmuştu. Şimdi ise bir benzer haberde Kosta Rika!dan geldi.

Volkanik Kül Bulutlarının etkisi altına aldığı San Jose havalimanı hükumet tarafından uçuşlara kapatıldı. Volkan, 50 metre çapında San Jose şehrinin Juan Santamaria Uluslararası Havalimanı’nın da dahil olduğu değişik bölgelerine kül ve duman püskürttü. Duman ve külün kalkış ve inişlerde tehlike arz edebileceği belirtildi.
Yönetici şirketin bir temsilcisi, hava limanının gece yarısına kadar kapalı olacağını ve şimdiye kadar 18 uçuşun iptal edildiğini ekledi.
Volkanın geçtiğimiz iki asrın en büyük patlamasını yaşaması üzerine, yakın çevrelerde yaşayan halk Mart ayında tahliye edilmişti. Bununla birlikte 100’den fazla uçuşun etkilenmesi de hava limanının kapanmasında önemli rol oynadı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri