Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Havalimanı Uçuşa Kapatıldı

Geçtiğimiz yıllarda Avrupayı saran volkanik kül bulutları Avrupa hava sahasının büyük bir bölümünün kapatılmasına neden olmuştu. Ülkemizde de etkisini gördüğümüz volkanik kül bulutları özellikle Karadeniz bölgesini yoğunlukla etkisi altına alarak..

Kategori: Havacılık haberleri

Geçtiğimiz yıllarda Avrupayı saran volkanik kül bulutları Avrupa hava sahasının büyük bir bölümünün kapatılmasına neden olmuştu. Ülkemizde de etkisini gördüğümüz volkanik kül bulutları özellikle Karadeniz bölgesini yoğunlukla etkisi altına alarak seferlerde gecikmeye neden olmuştu. Şimdi ise bir benzer haberde Kosta Rika!dan geldi.

Volkanik Kül Bulutlarının etkisi altına aldığı San Jose havalimanı hükumet tarafından uçuşlara kapatıldı. Volkan, 50 metre çapında San Jose şehrinin Juan Santamaria Uluslararası Havalimanı’nın da dahil olduğu değişik bölgelerine kül ve duman püskürttü. Duman ve külün kalkış ve inişlerde tehlike arz edebileceği belirtildi.
Yönetici şirketin bir temsilcisi, hava limanının gece yarısına kadar kapalı olacağını ve şimdiye kadar 18 uçuşun iptal edildiğini ekledi.
Volkanın geçtiğimiz iki asrın en büyük patlamasını yaşaması üzerine, yakın çevrelerde yaşayan halk Mart ayında tahliye edilmişti. Bununla birlikte 100’den fazla uçuşun etkilenmesi de hava limanının kapanmasında önemli rol oynadı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri