Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Havada Dehşet Anları!THY’nin yolcu uçağı motoru alev aldı

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Milano seferini yapan yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra motoru alev aldı.Uçak Atatürk Havalimanı’na geri döndü. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sabah saatlerinde İtalya’nın Milano kentine gitmek üzere havalanan..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Milano seferini yapan yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra motoru alev aldı.Uçak Atatürk Havalimanı’na geri döndü.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sabah saatlerinde İtalya’nın Milano kentine gitmek üzere havalanan istanbul milanoTK 1878 sefer sayılı A320 tipi yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra motoru birden alev aldı ve havada yanmaya başladı.Hemen kule ile irtibata geçen kaptan pilot acil iniş için izin istedi.Acil iniş izni verilmesinin ardından 97 yolcu ile ger dönen uçak,pistte gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra iniş yaptı.Uçağın inişi sırasında motordan alev çıktığı ve sert bir şekilde pistte teker koyduğu görüldü.

Uçağın inişi sonrası itfaiye ekipleri hemen uçağa köpük sıkarak soğutma çalışması yaparken 97 yolcu uçaktan tahliye edilerek terminale alındı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri