Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Havacılıkta Teşvik Dönemi Başlıyor

Ulaştırma ,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,Türkiye’nin her noktasına uçuş yapılması için devletin havayolu şirketlerine teşvik verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Binali Yıldırım,son yıllarda uçak yolculuğunu tercih eden kişi..

Kategori: Havacılık haberleri

Ulaştırma ,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,Türkiye’nin her noktasına uçuş yapılması için devletin havayolu şirketlerine teşvik verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Binali Yıldırım,son yıllarda uçak yolculuğunu tercih eden kişi sayısındaki artış ile birlikte artık Anadolu’nun her köşesine uçuş hatlarının açılması gerekliliğine dikkat çekti.Ancak birçok hava yolu şirketi bu hatların ekonomik olarak beklentilere cevap veremediğini ve doluluk oranının yeterli düzeye ulaşamadığı için bu uçuşların düzenlenemediğini kendisine izah ettiğini belirtti.Ancak bu uçuşların gerçekleşmesi için çalışmalar yapıldığını belirten Bakan Yıldırım,bu uçuşların yapılabilmesi için devlet olarak ellerinden geleni yapacaklarını ve bu düşünce doğrultusunda hava yolu şirketlerinin Anadolu’nun yaklaşık 70 hattında düzenlenecek uçuşlar için havayolu şirketlerine teşvik verileceğini açıkladı.Bu teşvikten yararlanacak hava yolu şirketlerinin haftada en az üç kez uçuş yapmaları şartıyla bu teşvikten yararlanabileceklerini söyleyen Yıldırım,bu hatlarda 2 yıl boyunca anlaşılan hava yolu şirketinin uçuşları gerçekleştireceğinin  söyledi.

Proje sonrası Siirt’ten Antalya’ya,Samsun’dan Diyarbakır’a vatandaşlar aktarmasız olarak uçak yolculuklarını gerçekleştirebilecek.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri