Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Havaalanlarında Hacı Alarmı

Hac görevlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden hacı adaylarımız arife Günü Arafat’a çıkarken, gün batımıyla Müzdelife’ye geçti. Arafat ve Müzdelife vakfelerini tamamlayan hacı adayları, Kurban Bayramının ilk saatlerinde Mina’ya..

Kategori: Havacılık haberleri

Hac görevlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden hacı adaylarımız arife Günü Arafat’a çıkarken, gün batımıyla Müzdelife’ye geçti. Arafat ve Müzdelife vakfelerini tamamlayan hacı adayları, Kurban Bayramının ilk saatlerinde Mina’ya ulaştı. Mina’da Cemrat-ül Kübra adı verilen büyük şeytanı temsil eden cemerata 7’şer taş attı.Bayram sabahı kurban kesiminin ardından tıraş olan adaylar, ihramdan çıkarak ”Hacı” oldu.

Artık hacı olan yurttaşlarımız için dönüş hazırlıkları başladı.Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi büyük bir coşkuyla karşılanması beklenen hacı kafilelerini görmek ve hasret gidermek için havaalanlarına akın eden vatandaşlar havaalanlarında izdihama sebep oluyor.Polislerin ve özel güvenliklerin yoğun çalışmaları son günlerde tamamiyle hacı kafilelerinin karşılanmasına yönelik oldu.

Bir hacı için en az 5 yakını geldiği düşünülürse uçaktaki yolcuların yakınlarının nasıl bir kalabalık yaratacağını kestirebilmek mümkün.Size tavsiyemiz en azından izdiham yaratmadan ve küçük çocukları zorunda olmadıkça karşılamaya getirmemeniz.

İlk kafilenin 20 Kasım cuma günü gelmesi bekleniyor.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri