Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Havaalanında Gerçeği Aratmayan Tatbikat -Haber İzle

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda olası bir uçak kaçırma olaylarına karşı her yıl yapılan uçak kaçırma ve rehine kurtarma tatbikatı bu yıl da her sene olduğu gibi gerçeği aratmadı.Özel harekat polislerinin showları..

Kategori: Havacılık haberleri

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda olası bir uçak kaçırma olaylarına karşı her yıl yapılan uçak kaçırma ve rehine kurtarma tatbikatı bu yıl da her sene olduğu gibi gerçeği aratmadı.Özel harekat polislerinin showları izleyenlerin nefesini kesti.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan ve 1 saat 35 dakika süren tatbikatta Türk Hava Yolları’nın Simferopol-İstanbul seferini yapan uçağını 3 teröristin kaçırdı.Pilot hemen kuleye  Hijak(uçak kaçırıldı) sinyali yolladı.Hemen havaalanında kriz masası oluşturuldu.Takviye kuvvetler hemen toplanma bölgelerine intikal etti.Pilotun kuleye özel bir şifre ile teröristlerin 3 kişi olduğunu ayrıca ellerinde bomba bulunduğu haberini yollaması üzerine Beyruta’a kaçırılmak istenen uçağı kurtarmak için 60 tane özel harekat polisi operasyon için düğmeye bastı.

Uçağı abluka altına alan özel harekat timleri aynı anda  değişik noktalardan uçağa girdi ve 5 dk gibi bir kısa sürede hava korsanlarını birini öü diğerlerini sağ olarak yakaladı.Tatbikattan sonra tatbikata katılan görevlilere teşekkür eden İstanbul Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın “Bugün yılda bir sefer yapmamız gereken uçak kaçırma ve rehine kurtarma tatbikatını gerçekleştirdik. Sizlerin de bildiği gibi 3 hava korsanı Türk Hava Yolları’na ait uçağı Ukrayna’dan kaçırdılar. Talepleri uçağı Beyrut’a indirmekti. Biz de bunlarla ilgili gerekli ön çalışmalarımızı kriz masasında takip ettik. Bu çalışmalarda emeği geçen başta özel harekat müdürümüz başta olmak üzere bütün polis arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Operasyonda bir hava korsanı ölü, bir kişi yaralı bir kişi de sağ ele geçirildi. Çok başarılı bir operasyondu. İnşallah böyle bir şey başımıza gelmez ama bu tatbikatta eksiklerimizi gördük” şeklinde konuştu.

Hürriyet Video’larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri