Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Havaalanı Yakınında Oturanlara Müjde

Havaalanı çevresinde oturan kişilerin en çok şikayet ettikleri konu olan uçakların iniş ve kalkışı sırasında meydana gelen gürültü kirliliği artık son buluyor.Almanya’da yayınlanan Die Welt gazetesi uçaklara yerleştirilen sistem ile..

Kategori: Havacılık haberleri

Havaalanı çevresinde oturan kişilerin en çok şikayet ettikleri konu olan uçakların iniş ve kalkışı sırasında meydana gelen gürültü kirliliği artık son buluyor.Almanya’da yayınlanan Die Welt gazetesi uçaklara yerleştirilen sistem ile bu sorunun ortadan kalkacağını okuyucularına aktardı.

Alman Hava Uzay Merkesi’nde görev yapan mühendis Josef Kallo ve ekip arkadaşları uçağa yerleştirdikleri tekerlek sietemi ile gürültüyü engellmenin yanısıra egsoz gazının yarattığı kirliliği de ortadan kaldırıyor.Hamburg’da biraraya gelen Alman havayolu şirketi Lufthansa ve uçak üretim şirketi Airbus mühendislerininde katıldığı denemelerde başarı sağlanması havacılık dünyasında ilgiyle karşılandı.Yaklaşık 50 ton olan uçakların gürültülerini kesen sistem ile yakıt tasarufunun da sağlandığı ifade ediliyor.

Sistem önümzdeki günlerde kamuoyuna tanıtılması bekleniyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri