Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Havaalanı açılır açılmaz ismi değiştirildi

Bugün tarifeli uçak seferlerine açılan Hakkari Yüksekova Havalimanı’nın ismi değiştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bugün açılışı yapılan Hakkari Yüksekova Havalimanı açılış töreni büyük coşkuyla yapıldı.Bugün..

Kategori: Havacılık haberleri

Bugün tarifeli uçak seferlerine açılan Hakkari Yüksekova Havalimanı’nın ismi değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bugün açılışı yapılan Hakkari Yüksekova Havalimanı açılış töreni büyük coşkuyla yapıldı.Bugün ilk uçağın indiği Hakkari Yüksekova Havalimanı’nın açılış töreninde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu havaalanının adını birlik ve kardeşlik mesajı vermeye katkıda bulunması amacıyla Selahaddin Eyyubi Havalimanı adının verildiğini açıkladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da havalimanının bölge halkı için öneminden bahsederken projede emeği geçen Eski Ulaştırma Bakanları Binali Yıldırım ve Lütfi Elvan’a teşekkür etti.

Selahaddin Eyyubi Kimdir?

1138 yılında Tikrit’te doğmuştur. Babası Necmeddin Eyyub, Selçuklu emiri İmadeddin Zengi’nin hizmetinde idi. Annesi Selçukluların Harim emiri Şihabeddin Mahmud ibn Tokuş el-Harimi’nin kızkardeşidir. Hıttin Savaşı’yla 2 Ekim 1187 tarihinde Kudüs’ü Haçlılar’ın elinden aldı. Kudüs’te 88 yıl süren hıristiyan egemenliğine son verdi. Bölgede yaşanan katliamları durdurdu. Hıristiyanların düzenledikleri III. Haçlı Seferi’ni etkisiz hale getirdi. En güçlü olduğu dönemde Mısır, Suriye, Irak, Hicaz ve Yemen etkisi altına aldı. Irak’taki Selahaddin şehri ve Selahaddin Kartalı da onun adını taşımaktadır. 4 Mart 1193 tarihinde Şam’da vefat etti. Mezarı Emeviye Camii haziresindedir.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri