Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Güvenli Bir Uçuş İçin Pilota Alkol Testi

0.2 PROMİLDEN YÜKSEKSE LİSANSI ASKIYA ALINACAK ..

Kategori: Havacılık haberleri, Pilot Olmak İstermisiniz, SHGM Haberleri

Güvenli yolculuk için her geçen gün yeni önlemler alan sivil havacılık genel müdürlüğü havada canımızı emanet ettiğimiz pilotların sıfır riskle uçuşlarını gerçekleştirebilmeleri adına bir takım denetimler yapmaya devam ediyor.

bu denetimlerden bir tanesi de pilotlara uygulanan alkol testi. Telafisi olmayan sonuçların önüne geçebilmek ve olası riskleri sıfıra indirmek adına çalışmalarını yürüten sivil havacılık genel müdürlüğüne bağlı denetim ekipleri, ilk denetimlerini Atatürk Havalimanında gerçekleştirdi.

Denetim sonunda yapılacak olan yapttırımlar ile ilgili olarak ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre:

0.2 PROMİLDEN YÜKSEKSE LİSANSI ASKIYA ALINACAK
“Denetimler uçuş görev süresi öncesi, uçuş görev süresince veya uçuş görev süresi sonundan itibaren en geç bir saat içinde yapılacak. Uluslararası ve ulusal mevzuata göre ticari taşıma işletmelerinde görev yapan personelin kandaki alkol düzeyi 0,20 promil ile kısıtlanmış olup bu limitin üzerinde test sonucu tespit edilen uçucu personelin görevine devam etmesi durdurularak, lisansına bağlı hakların kullanımı askıya alınıyor. Mevzuata göre, pozitif test sonuçları ile ilgili belirlenen sürede kan numunesinin verilerek doğrulanması ve yolcu mağduriyeti oluşmaması için en kısa sürede ekip değişimi işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.”

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri