Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Germanwings mağdurları,tazminat davasını ABD’de açacak

Germanwins Hava Yolları kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları şirketin teklif ettiği rakamı az bularak davayı ABD’de açmaya hazırlanıyorlar. Mart ayında meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları Germanwings Havayolları’nın teklif etmiş..

Kategori: Havacılık haberleri

germanwings

Germanwins Hava Yolları kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları şirketin teklif ettiği rakamı az bularak davayı ABD’de açmaya hazırlanıyorlar.

Mart ayında meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları Germanwings Havayolları’nın teklif etmiş olduğu 25 bin euroyu az buldu ve tazminat miktarlarının daha yüksek olduğu ABD’de tazminat davası açmaya hazırlıyorlar.Kazada hayatını kaybeden 39 kişinin avukatlığını yapan Elmar Giemulla konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,Germanwing şirketinin psikolojik sorunları olan bir yardımcı pilota uçuş izni verdiğini,daha önceden bu durumu tespit etme yükümlülüğü olduğunun altını çizdi ve tazminat miktarının daha yüksek seviyelere çekilmesi gerektiğini söyledi.Avukat Giemulla,davanın Almanya’da mevcut yasaların dava dışında delilleri mahkeme sunulmasının mümkün olmadığını ancak ABD’de yasaların daha esnek ve delil sunmaya daha elverişli olması nedeniyle ABD’de tazminat davası açılacak,dedi.

Germanwings 9525 sefer sayılı Barcelona-Düsseldorf uçağı,24 Mart 2015 günü Fransa’nın Digne-les-Bains bölgesinin yakınlarında düşmüş,kazada uçakta bulunan 144 yolcu ve 6 mürettebattan sağ kurtulan olmamıştır.Yapılan soruşturmada uçağı yardımcı pilot Alberts Lubits’in kasıtlı olarak düşürdüğü ortaya çıkmıştı.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri