Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Germanwings mağdurları,tazminat davasını ABD’de açacak

Germanwins Hava Yolları kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları şirketin teklif ettiği rakamı az bularak davayı ABD’de açmaya hazırlanıyorlar. Mart ayında meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları Germanwings Havayolları’nın teklif etmiş..

Kategori: Havacılık haberleri

germanwings

Germanwins Hava Yolları kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları şirketin teklif ettiği rakamı az bularak davayı ABD’de açmaya hazırlanıyorlar.

Mart ayında meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları Germanwings Havayolları’nın teklif etmiş olduğu 25 bin euroyu az buldu ve tazminat miktarlarının daha yüksek olduğu ABD’de tazminat davası açmaya hazırlıyorlar.Kazada hayatını kaybeden 39 kişinin avukatlığını yapan Elmar Giemulla konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,Germanwing şirketinin psikolojik sorunları olan bir yardımcı pilota uçuş izni verdiğini,daha önceden bu durumu tespit etme yükümlülüğü olduğunun altını çizdi ve tazminat miktarının daha yüksek seviyelere çekilmesi gerektiğini söyledi.Avukat Giemulla,davanın Almanya’da mevcut yasaların dava dışında delilleri mahkeme sunulmasının mümkün olmadığını ancak ABD’de yasaların daha esnek ve delil sunmaya daha elverişli olması nedeniyle ABD’de tazminat davası açılacak,dedi.

Germanwings 9525 sefer sayılı Barcelona-Düsseldorf uçağı,24 Mart 2015 günü Fransa’nın Digne-les-Bains bölgesinin yakınlarında düşmüş,kazada uçakta bulunan 144 yolcu ve 6 mürettebattan sağ kurtulan olmamıştır.Yapılan soruşturmada uçağı yardımcı pilot Alberts Lubits’in kasıtlı olarak düşürdüğü ortaya çıkmıştı.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri