Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Film gibi “tatbikat”

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda her yıl yapılan “Uçak Kaçırma Ve Rehine” tatbikatı yapıldı. Atatürk Havalimanı film sahnelerini aratmayan bir tatbikata ev sahipliği yaptı.Senaryo gereği bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat ettiği..

Kategori: Havacılık haberleri

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda her yıl yapılan “Uçak Kaçırma Ve Rehine” tatbikatı yapıldı.

Atatürk Havalimanı film sahnelerini aratmayan bir tatbikata ev sahipliği yaptı.Senaryo gereği bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat ettiği esnada kaçırılan Onur Hava Yollarına ait yolcu uçağı iki hava korsanı tarafından kaçırıldı.Kaptan pilotun senaryo gereği olayı kuleye bildirmesi ile başlayan tatbikatta uçak yakıt ikmali için indiği esnada uçağa giren özel harekat polislerinin müdahalesi ile bir hava korsanı ölü diğeri sağ olarak etkisiz hale getirildi.

Tatbikat sonrası açıklama yapan Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Celalettin Yüksel “Tatbikata katılan tüm personele teşekkür ederken,bu tatbikatın her gün binlerce yolcunun kullandığı ve yüzlerce uçağın kalkış yaptığı Atatürk Havalimanı’nda gerekliliğinin altını çizdi”

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri