Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Engelli yolcu uçağa kabul edilmedi

Tekerlekli sandalyesi için uçağa rampa koymayan hava yolu şirketi büyük tepki topladı. American Airlines’a ait San Diego-Hawaii  uçağına binmek üzere uçağın giriş kapısına gelen fiziksel engelli Theresa Purcell isimli bayan yolcu,uçağın..

Kategori: Havacılık haberleri

Tekerlekli sandalyesi için uçağa rampa koymayan hava yolu şirketi büyük tepki topladı.

American Airlines’a ait San Diego-Hawaii  uçağına binmek üzere uçağın giriş kapısına gelen fiziksel engelli Theresa Purcell isimli bayan yolcu,uçağın içine giriş yapabilmek kabin memurundan tekerlekli sandalyesi için rampa istedi.Uçağın kalkış zamanının geldiğini ve bu talebin karşılama için yeterli zamanın kalmadığı şeklinde cevap alan Theresa Purcell,uçağa binemedi.Cevap karşısında şok olan genç bayan,çevresine diğer yolcular karşısında küçük düşürüldüğü ve bu durum karşısında  büyük utanç duyduğunu durumun kendisini incittiğini,söylediği öğrenildi.

Olayın duyulması üzere hava yolu şirketine tepkiler yağarken,Theresa Purcell hava yolu şirketine 75 000 dolarlık tazminat davası açacağı öğrenildi.

Etiketler: ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri