Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

El bagajları küçülüyor

Yolcuların beraberinde uçak içine alabildikleri el bagajlarının boyutlarında yeni düzenlemeye gidiliyor. Yolcular tarafından dile getirilen,hava yolu şirketlerinin farklı farklı uygulamalarla yolcu el bagajlarını kabul etmeyip, her hava yolu şirketinin kendi belirlemiş..

Kategori: Havacılık haberleri

Yolcuların beraberinde uçak içine alabildikleri el bagajlarının boyutlarında yeni düzenlemeye gidiliyor.

Yolcular tarafından dile getirilen,hava yolu şirketlerinin farklı farklı uygulamalarla yolcu el bagajlarını kabul etmeyip, her hava yolu şirketinin kendi belirlemiş olduğu boyutlarda olan el bagajlarını uçak içine kabul etmesi sonrası,belli bir standartın gerekliliği konusunda yapılan çalışmalar sonrasında el bagajlarında belli oranda küçülmeye gidiliyor.Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından uçak içi el bagajlarının standartlarını belirlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda artık sona gelindi.Daha önceden 55x45x25 ölçülerinde olan el bagajlarının yaklaşık yüzde 40 oranında küçülerek 55x35x25 olacak.Yapılan bu değişiklik sonrasında bagaj üretici olan şirketler de “IATA KABİN OK” etiketli yeni standart el bagajı üretilerek hava yolu şirketlerinin bagaj boylarının denetlenmesine yardımcı olmayı hedefliyor.Yeni standart el bagajlarının yıl sonuna kadar mağazalarda yer bulması bekleniyor.

Özellikle ülkemizde özel hava yolu şirketleri el bagajlarının boyutlarını titizlikle inceliyor ve normalden büyük olan bagajları uçak içine kabul etmiyordu.

Etiketler: ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri