Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Eğlencesine uçak sistemlerini hackledi

Amerikalı bir hacker(bilgisayar korsanı) seyahat ettiği uçakların sistemine girip,uçak sistemlerini hacklediği ortaya çıktı. ABD’de orta çıkan olay uçak ve uçuş güvenliği konusunda tartışmaları beraberinde getirdi.Amerikalı olduğu öğrenilen Chris Roberts’in FBI..

Kategori: Havacılık haberleri

Amerikalı bir hacker(bilgisayar korsanı) seyahat ettiği uçakların sistemine girip,uçak sistemlerini hacklediği ortaya çıktı.

ABD’de orta çıkan olay uçak ve uçuş güvenliği konusunda tartışmaları beraberinde getirdi.Amerikalı olduğu öğrenilen Chris Roberts’in FBI tarafından gözaltına alınıp,uçak sistemlerine girme konusunda sorguladığı ortaya çıktı.Chris Roberts’in evinde bulunan tüm bilgisayar polis tarafından muhafaza altına alınırken olayla ilgili inceleme devam ediyor.

Uçak sistemlerinin hacklenme ihtimalinin ortaya çıkması sonrası hava yolu şirketleri ve uçak üreticileri bu konu hakkında AG çalışmalarına başlaması bekleniyor.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri