Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Ebola virüsüne özel uçak yapıldı

Tüm Dünyayı tehdit eden Ebola virüsü için Almanya,özel uçak yaptırdı. Lufthansa Airlines tarafından hazırlanan tam donanımlı Ebola hasta uçağı Berlin Tegel Havalimanı’nda yetkililere teslim edildi.Airbus A 340 tipi olan uçağın..

Kategori: Havacılık haberleri

Tüm Dünyayı tehdit eden Ebola virüsü için Almanya,özel uçak yaptırdı.

Lufthansa Airlines tarafından hazırlanan tam donanımlı Ebola hasta uçağı Berlin Tegel Havalimanı’nda yetkililere teslim edildi.Airbus A 340 tipi olan uçağın iç dizaynı,olası ebola hastlarına müdahale ve  sevki için özel olarak tasarlandı.Uçağın içi üç kat izole malzemesi ile kaplanarak virüsün yayılma olasılığını en aza indirilmesi planlandı.Uçağa alınacak hastalar için 2 doktor,2 sağlık görevlisi görev yapacak.

Almanya’nın attığı bu adım sonrası yolcu transit geçişlerin yoğun olduğu  ülkelerde bulunan havalimanlarında da tadbir amaçlı önlemlerin artırılması bekleniyor.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri