Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Divriği’de Bir Zamanlar Havaalanı Olarak Kullanılan Arazide Artık Hayvancılık Yapılacak

Sivas’ın Divriği ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında havaalanı olarak kullanılan havaalanı satıldı.Arazide hayvancılık yapılacağı bildirildi. Divriği Belediye Başkanı’nın gündeme taşıdığı havaalanının satılması olayını bizzat kedisi açıklamalarda bulundu.Belediye Başkanı Hakan Gök..

Kategori: Havacılık haberleri

Sivas’ın Divriği ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında havaalanı olarak kullanılan havaalanı satıldı.Arazide hayvancılık yapılacağı bildirildi.

Divriği Belediye Başkanı’nın gündeme taşıdığı havaalanının satılması olayını bizzat kedisi açıklamalarda bulundu.Belediye Başkanı Hakan Gök “Hemşehrimiz Nuri Demirağ 1936 yılında havacılık anlamında çok önemli çalışmalar yapmış, bu konuda ilk çalışmalarını da ilçemizde başlatmıştır. 1941 yılı ağustos ayında uçarak Divriği’ye gidip gelmiştir. Olaya bu yönü ile bakıldığı zaman Türkiye’nin ilk yerli uçağının uçuş seferleri yapmış olduğu Divriği Nuri Demirağ Havaalanı’nın bu şekilde satılmış olması ve de alan sahsın burayı tarım arazisi ve hayvancılık üzerine kullanacak olması büyük bir turizm kapasitesine sahip olan ilçemiz açısından önemli bir kayıptır. Sivas Havaalanı’na Nuri Demirağ’ın ismini veren Ulaştırma Bakanlığı ile Divriği’nin ülke tarihi değerleri açısından turistik özelliğini her fırsatta dile getiren Turizm Bakanlığı’nın konuya gereken hassasiyeti göstereceğini umuyor ve buranın geçmişte olduğu gibi günümüzde de Nuri Demirağ Havaalanı olarak yaşatılıp korunması gerektiğini söylüyoruz. Başta Sayın Valimiz olmak üzere yetkililerin bu konuda gerekli adımları atmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Satılan arazinin Türkiye’de ilk ilçeler arası kullanılan havaalanı olarak da önemli bir özelliği bulunduğu bildiriliyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri