Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Dışişleri Bakanlığı ile Onur Air arasında ” Elektronik Vize Uygulamasına İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı

Dışişleri Bakanlığı ile Onurair arasında Elektronik Vize Uygulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı.Konu Hakkında SHGM,kurumsal internet sayfasından duyuru yayınladı. “Dışişleri Bakanlığı ile Onur Air Taşımacılık A.Ş arasında” Elektronik Vize Uygulamasına İlişkin..

Kategori: SHGM Haberleri

Dışişleri Bakanlığı ile Onurair arasında Elektronik Vize Uygulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı.Konu Hakkında SHGM,kurumsal internet sayfasından duyuru yayınladı.

“Dışişleri Bakanlığı ile Onur Air Taşımacılık A.Ş arasında” Elektronik Vize Uygulamasına İlişkin İşbirliği Protokolü”2 Haziran 2015 tarihinde imzalanmıştır.
Protokol uyarınca,Onur Air, yabancı yolcunun uçağa binmeden önce ibraz ettiği e-Vize çıktısının kontrolü, elektronik vizelerin doğruluğunu ve geçerlikliğini çevrimiçi sistem ile Bakanlık tarafından sunulan web servisleri vasıtasıyla anlık olarak teyit edecektir. Ayrica, e-vizesi kontrol edilip uçağa kabul edilen yolculardan Türkiye’ye girmesi hudut kapılarındaki yetkili görevlilerce sakıncalı bulunan ve geldiği ülkeye gönderilmesine karar verilenler, kabul edilmeyen yolcu (Inadmissable Passenger “ INAD”) kapsamında değerlendirilerek mevzuatta yer alan düzenlemelerin gereği yerine getirilecektir.
Söz konusu Protokol ile e-Vize alarak ülkemize Onur Air ile seyahat ederek gelen yabancıların tüm hudut kapılarımızdan girişlerine izin verilmesi öngörülmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri