Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Cumhurbaşkanı Ve Başbakan’ın Uçakları Büyük Tehlike Atlattı

Devletin zirvesinde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan birer gün arayla bulundukları uçaklar büyük tehlike atlattı.Cumhurbaşkanı’nın Gabon’a gidişi sırasında;Başbakan’ın ise Kahramanmaraş’a gidişi sırasında uçakları tehlike atlattı.Pilotların tecrübesi..

Kategori: Havacılık haberleri

Devletin zirvesinde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan birer gün arayla bulundukları uçaklar büyük tehlike atlattı.Cumhurbaşkanı’nın Gabon’a gidişi sırasında;Başbakan’ın ise Kahramanmaraş’a gidişi sırasında uçakları tehlike atlattı.Pilotların tecrübesi uçakların tehlikeyi atlatmalarında büyük rol oynadı.

İlk olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül resmi ziyaretleri için gittiği Gabon’un başkenti Libreville’ye inişi sırasında türbülansa girdi.Havanın etkisiyle uçağın burnu havaya kalktı.Otomatik pilottla inişe geçen uçağın kontrolünü hemen manuel konuma alan Kaptan Pilot Ceyhan Yılmazcan uçağın inişini gerçekleştirdi.Uçağın inişi sırasında meydana gelen durumu merak eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,Kaptan Pilotun”Sayın Cumhurbaşkanım, Libreville’ye inişimiz, bizim eğitimler sırasında genç arkadaşlarımıza simülatörde ‘en riskli hava’ diye gösterdiğimiz koşullar kapsamındaydı. Şiddetli yağmur, şimşek ve fırtına vardı. Otomatik pilot, uçağın burnunu havaya kaldırdı. Yani, pas geçmemizi istedi. Hemen manuele aldım, pisti görmekte biraz zorlansak da inişi yaptık. Pas geçsek karşımızda daha riskli hava koşulları vardı. Bizden sonra bir saat boyunca başka uçak inemedi.” cababını aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise ziyaret için gitmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan “ANA” uçağı ile yola çıktı.ancak uçağın kalkış sonrasında göstergelerinde uçağın teknik arıza sinyali verdiğini tespit eden pilot uçağın Maraş’a gitmesinin risk oluşturacağını söyleyerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapması gerektiğini söyledi.Ankara kule ile irtibata geçen pilot hemen pisttin hazırlanmasını isteyerek iniş için gerekli ortamın hazırlanması talimatını verdi.İnişe geçen Başbakanlık Uçağı “ANA” uçağı sorunsuz şekilde iniş gerçekleştirdi.Burada “ANA” uçağı hangara çekilirken diğer devlet uçağı olan “DAP” uçağı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Maraş’a Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan hareket etti ve yolculuğun ardından Maraş’a vardı.

Kısa bir süre içerisinde devletin zirvesinde bulunan iki devlet adamının uçaklarında meydana gelen arıza ile akıllara böyle önemli şahsiyetleri taşıyan uçakların gerekli bakımların yapılamadığı geldi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri