Son Dakika Havacılık Haberleri

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

THY; Türk Kaptan Pilot ve II. Pilot ilanı yayınladı

Türk Hava Yolları pilot alımı yapacağını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu. Başvuru Şartları; Farklı...
22/05/16 - 10:22 Yorum sayisi 0(0)

Çorlu Havalimanında Uçak Kazası

Kategori: Havacılık haberleri, SHGM HaberleriEklenme Tarihi: Kas 25th, 2017

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunan havalananında  eğitim uçağı araziye sert iniş yaparak kazaya neden oldu. eğitim uçağının pilotu Emre Durmazpınar’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı ancak vücudunun çeşitli bölgelerinde ciddi kırıkların meydana geldiği bildirildi.

Atlantic Flight Academy’ye (AFA) ait DA-20C1 tipi tek motorlu eğitim uçağıyla havada bir süre uçuş yapan pilot daha sonra inişe geçti, pisti es geçen pilot pist yanındaki araziye sert iniş yaparak kaza yaptı, hemen sağlık ekiplerine haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler yaralı pilotu uçağın içerisinden çıkartarak Çorlu Devlet Hastanesine götürdü. Hastane yönetiminden yapılan açıklamaya göre Kaptan Pilotun alt ve üst çenesinin kırıldığını ve bacaklarında da ciddi kırıkların meydana geldiğini belirtti, Alt ve üst çene kırığının ciddi bir durum olduğunu belirten hastane yönetimi yinede kaptan pilotun hayati tehlikesinin bulunmadığını ve tedavinin sürdüğünü belirtti,

     Olay sonrasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne bağlı kaza kırım ekibininde incelemeler yapmak üzere Çorlu Hava Limanına gelerek uçağı inceledği ve kazanın neden kaynaklandığına dair tespit çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Kaza Kırım ekibinin çalışmasını tamamlamasının ardında hurdaya dönen uçak olay yerinden kaldırılacağı bildirildi.

Çorlu Havalimanında Uçak Kazası
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Yorum Yap

Ana Sayfa