Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Çin işi sıkı tutuyor

Çin,yabancı hava yolu şirketlerini yeni bir güvenlik programı ile denetleyecek. Germanwings uçağı ve geçmişte yaşanan 11 Eylül saldırıları sonrası uçakların araç olarak kullanıldığı küresel eylemlerin yaratmış olduğu olumsuz etkiler sonrası ülkeler kendi..

Kategori: Havacılık haberleri

Çin,yabancı hava yolu şirketlerini yeni bir güvenlik programı ile denetleyecek.

Germanwings uçağı ve geçmişte yaşanan 11 Eylül saldırıları sonrası uçakların araç olarak kullanıldığı küresel eylemlerin yaratmış olduğu olumsuz etkiler sonrası ülkeler kendi hava sahalarında böyle olayların yaşanmaması için çalışmalar yapmaya devam ediyor.Çin de bugünlerde hava güvenliği ile ilgili yeni bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor.Yeni uygulama ile birlikte Çin Sivil Havacılık İdaresi,hava sahasını kullanan yabancı hava yolu şirketlerinin 34 maddelik bir programa uyum sağlamasını isteyecek.34 maddeye uyum sağlayamayan yabancı hava yolu şirketi Çin hava sahasını kullanamayacak.

156 yabancı hava yolu şirketinin Çin havasını kullandığı öğrenilirken,şirketlerin Çin’in yeni güvenlik programına uyum sağlayıp sağlayamayacağı merak ediliyor.Özellikle ABD,11 Eylül saldırıları sonrası bir çok hava yolu şirketine uçuşların güvenliği konunda ek uygulamalar getirmişti.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri