Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Çin işi sıkı tutuyor

Çin,yabancı hava yolu şirketlerini yeni bir güvenlik programı ile denetleyecek. Germanwings uçağı ve geçmişte yaşanan 11 Eylül saldırıları sonrası uçakların araç olarak kullanıldığı küresel eylemlerin yaratmış olduğu olumsuz etkiler sonrası ülkeler kendi..

Kategori: Havacılık haberleri

Çin,yabancı hava yolu şirketlerini yeni bir güvenlik programı ile denetleyecek.

Germanwings uçağı ve geçmişte yaşanan 11 Eylül saldırıları sonrası uçakların araç olarak kullanıldığı küresel eylemlerin yaratmış olduğu olumsuz etkiler sonrası ülkeler kendi hava sahalarında böyle olayların yaşanmaması için çalışmalar yapmaya devam ediyor.Çin de bugünlerde hava güvenliği ile ilgili yeni bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor.Yeni uygulama ile birlikte Çin Sivil Havacılık İdaresi,hava sahasını kullanan yabancı hava yolu şirketlerinin 34 maddelik bir programa uyum sağlamasını isteyecek.34 maddeye uyum sağlayamayan yabancı hava yolu şirketi Çin hava sahasını kullanamayacak.

156 yabancı hava yolu şirketinin Çin havasını kullandığı öğrenilirken,şirketlerin Çin’in yeni güvenlik programına uyum sağlayıp sağlayamayacağı merak ediliyor.Özellikle ABD,11 Eylül saldırıları sonrası bir çok hava yolu şirketine uçuşların güvenliği konunda ek uygulamalar getirmişti.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri