Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Charter Uçuşlara Yeni Düzenleme

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü,üzerinde çalıştığı yeni düzenleme ile 4-5 kişinin bir araya gelip uçak kiralama sonrası Charter uçuş yapmasının önüne geçilmesi planlanıyor. SHGM bu düzenlemenin AB uyum yasaları çerçevesinde yürürlüğe..

Kategori: Havacılık haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü,üzerinde çalıştığı yeni düzenleme ile 4-5 kişinin bir araya gelip uçak kiralama sonrası Charter uçuş yapmasının önüne geçilmesi planlanıyor.

SHGM bu düzenlemenin AB uyum yasaları çerçevesinde yürürlüğe koyacağı ve haksız rekabetin önüne geçeceği ifade ediliyor.Düzenleme ile birlikte artık Charter Uçuşları düzenlemek için şirketin üzerine 3 tanesi kayıtlı olmak üzere en az 5 uçağının bulunması gerekecek.Geçtiğimiz aylar içerisinde Turkuaz Havayolları’nın içine düştüğü maddi zorluğun nedeni olarak görülen kiralama uçaklar ile yapılan uçuşların önüne geçmesi düşünülüyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü artık Turkuaz Airlines olayında yaşananların sektörde yaşanmaması için düzenlemelerin bu doğrultuda yapılacağı ifade edildi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri