Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Casus Uçak

Son zamanlarda Özellille çağımızın en büyük tehlikesi olan terörle mücadele etmek için  Türkiye’nin  üzerinde durduğu casus uçaklar;Heron adıyla bilinmektedir.Heron Türkçe manasıyla insansız uçak anlamına gelmektedir.Bir süre önce yapımında önde gelen..

Kategori: manşet haberler
Son zamanlarda Özellille çağımızın en büyük tehlikesi olan terörle mücadele etmek için  Türkiye’nin  üzerinde durduğu casus uçaklar;Heron adıyla bilinmektedir.Heron Türkçe manasıyla insansız uçak anlamına gelmektedir.Bir süre önce yapımında önde gelen ülkelerden olan  İsrail’den TSK  tanesi 18 milyon dolar olan Heronlardan 10 tane sipariş etti.Heronlar son teknoloji ile yapılan bir mühendislik harikasıdır.Özeliklerini sayacak olursak :
350 km menzile kadar görüntü transferi yapabilmekte,
Gece görüş özelliğiyle, teröristleri günün her saatinde görüntüleyebilmekte,
Aynı anda 10 hedefi saptayıp rapor gönderebilmekte,

Göründüğü üzere Casus uçaklar anlık istibarat için çok önemli bir araçtır.

Türkiye’de Casus uçak  üretimi çalışmalarını yürüten üetici global teknik şirketi yöneticisi Hakan KARALAR Casus uçak yapımı çalışmalarının hemen hemen bittiğini  Uçağın saatte 65 kilometre hızla uçabildiğini ve havada 1 saat 15 dakika kalabildiğini belirtiyor.Uçağın yapımında kullanılan Kompozit malzemeden yapıldığı için radara yakalanmadığını küçük olduğu ve gri oluğu için gözle görünemediğini belirtiyor.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri