Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Bu havaalanı tamamen güneş enerjisi ile çalışacak

Hindistan’da açılışı yapılan havaalanı tamamen güneş enerjisi ile çalışarak bu alanda ilk olacak. Kerala eyaletinin Kochi bölgesinde yapımı tamamlanan Kochi Uluslararası Havaalanı hizmete girdi.Havaalanını özel kılan tüm enerji kaynağını güneş enerjisinden..

Kategori: Havacılık haberleri

cochin international airport

Hindistan’da açılışı yapılan havaalanı tamamen güneş enerjisi ile çalışarak bu alanda ilk olacak.

Kerala eyaletinin Kochi bölgesinde yapımı tamamlanan Kochi Uluslararası Havaalanı hizmete girdi.Havaalanını özel kılan tüm enerji kaynağını güneş enerjisinden alması oldu.Havaalanı hakkında kamuoyunu bilgilendiren  Kochi Belediye Başkanı Oommen Chandy,havaalanının günlük ihtiyacı olan 48,000 birim enerjiyi, kargo terminali yakınına 200 bin metrekarelik bir alana kurulmuş olan 1.10 megavatlık güneş enerjili elektrik santralinin de desteğiyle sağlanacağını,söyledi.Bu rakamların ortaya çıkardığı tabloya göre çeyrek asırlık bir zamanda 3 milyona yakın ağaç dikilmiş gibi çevrenin temiz havaya bürüneceği hesaplanıyor.

Kochi Havalimanı’na dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden Emirates,Ethihad,Katar havayolları,Singapur Havayolları uçak seferleri düzenliyor.Ülkemizde bu havaalanına sefer düzenleyen havayolu şirketi bulunmuyor.

Etiketler: ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri